Peľ, sadze, smog a umývanie okien? To už neriešime, vďaka nano impregnácii od firmy „Výškové práce, čistenie fasád Bratislava“

17 Views No Comment

spol´ahlivé čistenie okien BratislavaUmývanie okien Bratislava…

Už od detstva žijem na okraji Bratislavy a som za to osudu, a najmä rodičom vďačná. Dôvodom nie je len pokojnejší životný rytmus a príjemná atmosféra všade naokolo, ale najmä skvelí susedia, žijúci iba na krok od vás. Radi medzi sebou občas s nadsádzkou hovoríme, že vlastne žijeme v tom najlepšom. Na rozhraní prírody a civilizácie, čo je v dnešnej dobe výhra. Na druhej strane si živého mesta, dokonca jeho preplneného centra užijem za celý deň vyše hlavy. Pracujem totiž v jednom z nových biznis centier, ktoré je bezmála v samom srdci mesta, a priznám sa, že bývam neskonale rada, keď večer vidím, ako sa svetlá mesta a centra, pomaly strácajú v oknách môjho auta. Rodičia si svoj neveľký, ale útulný dom postavili svojpomocne, pomaly a trpezlivo, lebo život v paneláku pre ne nebol. Treba ale priznať, že to pre nich v tom čase nebolo nijako jednoduché. Umývanie okien Bratislava.

s nano impregnáciou vždy len čista oknaVel’kým šťastím v podstate bolo…

Pravda, vtedy táto lokalita bola miestom, ktorá do veľkej Bratislavy ešte ani celkom nepatrila. Takže táto základná výhoda poľahky prebila všetky ostatné – väčšie, či menšie – komplikácie. Po rokoch sa však okraj neustále rastúceho mesta prebojoval až na dohľad nášho domu, a tak sme mali síce o niečo jednoduchšiu a dostupnejšiu dopravu. Omnoho viac dostupných služieb, ale aj podstatne viac áut, viac nových susedov a občas aj viac stresu. Treba tu ale taktiež priznať malé víťazstvo, že vidiecky charakter bývania sa nám v lokalite podarilo v zásade zachovať, i keď s istými výnimkami. Veľkým šťastím v podstate bolo, že tie najväčšie fabriky v meste stáli a stoja predovšetkým v  jeho východnej časti, takže znečistenie toho agresívneho, priemyselného typu u nás veľmi riešiť nemusíme.

leštenie okien suchou metódouO niečo horšie to bývalo a stále je s prirodzeným znečistením, takpovediac, prírodného pôvodu. Najhoršie to býva na jar a na jeseň. Predznamenám snáď ešte jeden, pre mňa celkom podstatný fakt. Mama ma už od detských rokov viedla k poriadkumilovnosti a takej tej odvekej ženskej snahe, mať domácnosť tip-top. Postupom času som si zvykla na väčšie, či menšie upratovanie alebo jarné a predsviatočné generálne manévre v celom dome.

kvalitné umývanie okien BratislavaNič sa nezmenilo ani po rokov…

Nič sa nezmenilo ani po rokoch, keď ma rodičia navždy opustili, tým skôr vtedy, keď som už mala vlastnú rodinu. Asi najväčšmi ma lákal – s trochou nadsádzky – trvalý boj o čisté okná. Zrejme sa teraz nejedna žena usmieva, či dokonca zaťuká na čelo, keďže čisté okná bývajú pre mnohé z nás spoľahlivou formou nočnej mory. Pre mňa boli ale skôr výzvou. Mala som skrátka rada, keď sme mali na dome čisté okná. Krásne sa leskli a do domova prinášali rozmer pohody a príjemných pohľadov. Pravda, dávalo mi to sem-tam poriadne zabrať, a ako som už spomenula, najhoršie to bývalo na jar, či na jeseň.

profesionálne umývanie okienKvitnutie stromov…

Kvitnutie stromov, kvetov a rôznych druhov tráv je v našej časti mesta ešte omnoho výraznejšie, keďže medzi domami a ulicami stále rastie veľa ovocných stromov, trávnatých plôch a zopár kilometrov na západ vidno už okraj lesa. Peľ, prach a občas i smog tak nechávali na sklách mojich okien výrazný a nevzhľadný podpis. Po rokoch sa už nikto zo susedov ani nečudoval, keď ma s prvými jarnými týždňami videli opäť stáť v otvorených oknách, ako poctivo čistím a umývam tabuľu za tabuľou. Iste, roky som to vnímala ako svojrázny druh relaxu, ktorý prinesie do domu hlavne čistotu a vôňu.

No časom ma ten stereotypný kolotoč začal zmáhať. Navyše mám dvoch dospievajúcich, milých chlapcov, ktorí sa síce s mojim nástojčivým usmerňovaním snažili v domácnosti ako-tak pomáhať. Ale iba žena presne vie, ako chlap zastane ženskú prácu, tým skôr, ak ide o delikátne a pocitvé umývanie okien. Všetko si začali všímať aj moji priatelia a dobré susedky, pričom mi kládli na srdce, nech si objednám – tak ako iní vyťažení ľudia – upratovaciu firmu a mám konečne pokoj a viac času pre seba. Načo sa trápiť a zamestnávať prácou, ktorú dnes lepšie a kvalitnejšie zastanú skúsení odborníci? Viete si asi predstaviť ako mi pri takýchto slovách bolo. Ja si mám začať zjednávať profíkov, aby poumývali moje okná!? Mama sa začne naisto obracať v hrobe a ja, tak ako sa poznám, budem tým ľuďom stáť rovno za chrbtom a kontrolovať každý ich pohyb. To je predsa bláznovstvo, ktoré by ma skôr nahnevalo ako pomohlo.

výškové umývanie okien Dohodli sme sa na dobrom čase…

Napokon túto moju dilemu vyriešili nečakané bolesti s chrbtom, takže som musela, aj napriek vnútornému odporu siahnuť po profesionálnej upratovacej firme. Susedka mala po ruke kontakt na spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava, ktorú vraj sama raz skúsila, ale jej dcéra využíva ich služby pravidelne a je veľmi spokojná. Nuž čo, pomyslela som si, nemám čo stratiť. Na webe som si o firme ešte pár vecí upresnila, pričom ma zaujala informácia, že A SERVIS LIPKA má v ponuke aj impregnáciu okien, vďaka ktorej umyté okná vydržia čisté oveľa dlhšie. To ma presvedčilo. Istá forma trémy zo mňa spadla už pri prvom telefonáte, keďže slečna bola vskutku milá a ústretová. Dohodli sme sa na dobrom čase aj cene, a tak sa mi nakoniec tých pár dní čakania zdalo nekonečných.

Páni z A SERVIS LIPKA boli presní, usmiati a dokonale pripravení. Samozrejme, príjemne ma prekvapil ich sústredený prístup k práci. Občas sa mi zazdalo, že okná čistia rovnako starostlivo ako ja, pričom im to ale ide oveľa lepšie od ruky. Nedalo mi, a tak som ich aspoň krátko pozorovala. Pri čistení boli systematickí a doslova nevynechali ani milimeter. Dokonale naučenými pohybmi vracali našim oknám stratený lesk. Pričom sa dalo aj pomerne ľahko vycítiť, že ich táto práca naozaj baví a teší.

mytie okien prenechte profesionálumOkná vyleštené touto poctivou metódou…

Zažila som však i jedno veľké, skutočne nečakané prekvapenie. Medzi rečou som sa totiž dozvedela, že A SERVIS LIPKA okná neleští s pomocou obligátnej chémie. Ale zásadne čistou a suchou bavlnenou tkaninou. Ako mi obaja páni dôverne prezradili, na jednej strane ide o evidentne pracnejší a pomalší postup leštenia, ako je to s prispením chemického roztoku, ktorý ale má svoju skrytú výhodu. Výsledky takéhoto postupu sú ozaj neporovnateľné. Okná vyleštené touto poctivou metódou vydržia čistejšie a žiarivejšie oveľa dlhšie. No, zrejme skutočne platí, že človek sa učí po celý život. Navyše mám pre budúcnosť a moju domácnosť ozaj výborný tip a zlepšovák, pomyslela som si.

Mňa ale najviac zaujímala už vopred dohodnutá nano impregnácia. Podľa firmy, no i podľa mojich dvoch priateliek, ktoré ma o jej výhodách presvedčili, je nano impregnácia zárukou, že okná mi vydržia dlhšie čisté bez toho, aby som ich musela opäť umývať. To viete, nebola to práve lacná záležitosť, a preto som chcela vidieť ako sa osvedčí v praxi. Zamestnanci A SERVIS ten špeciálny roztok naniesli na vonkajšiu stranu okien s tým, že nano častice obsiahnuté v prípravku, účinne zabránia usadzovaniu nečistôt, peľu a prachu na už umytom skle. Pochopiteľne, že prvé hmatateľné výsledky impregnácie prišli časom, ale poctivo priznávam, že som nimi bola nadšená.

umývanie okien bez leštidelFirma A SERVIS LIPKA…

Napriek rôznym rozmarom počasia ostávali naše okná krásne čisté. Dokonca rovnako lesklé, ako keď ich páni z A SERVIS LIPKA s úsmevom dokončili. Občas som si ich aj potajme skontrolovala, no stále boli ako zo škatuľky. Skvelý výsledok, naozaj skvelý. Je zrejmé, že odvtedy som ešte okná neumývala, aj keď musím priznať, že sa mi ani ktovieako nechcelo. Napokon, prečo nepožiadať o pomoc zase odborníkov? Firma A SERVIS LIPKA totiž vo mne nadobro zbúrala všetky dávne predsudky, ktoré ma v spojitosti s upratovacími spoločnosťami obchádzali. Nielen preto, že išlo v každom smere o slušných, poctivých a pracovitých ľudí. Ale najmä preto, že si stoja za daným slovom a naplnia ho hmatateľným, kvalitným obsahom. A tak nesmierne rada a s čistým svedomím ich služby odporúčam i vám. umývanie okien vo výškach

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant 30.9.2019
    Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant, vendredi 4 octobre 2019. La Charrue n’est plus, vive Chez Moss. Une soirée d’inauguration qui démarre fort. Très fort. Une soirée sous le signe de l’HipHop-Cuba et de l’Afrorap togolais. Deux styles musicaux à découvrir d’urgence. Flaco Nuñez , de son vrai nom Livan Nuñez […]
  • Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant 29.9.2019
    Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant sur le site de Choisel ce dimanche . La météo avait décidé de rajouter à la difficulté de la piste de cross et de cso pour les derniers tests dominicaux. Mais Nicolas Touzaint a su déjouer avec talent les pièges du cross dans le CCI3* et l’emporte avec Vendée Globe’Jac […]
  • Nicolas Touzaint et ses dames dominent l’international de Châteaubriant 27.9.2019
    Nicolas Touzaint et ses dames dominent l’international de Châteaubriant ce vendredi 27 septembre. Pour cette édition 2019, le programme s’est étoffé avec une épreuve internationale de plus. Cela permet de réunir prêt de 170 partants. Gage d’une nouvelle belle réussite pour Châteaubriant. Toute la semaine précédente, les équipes ont travaillé d’arrache‐pied afin d’ameublir le sol […]