Ten rok sme mali na úrade perný. Pripravovali sa odložené opravy, modernizácia interiérov a na jeseň aj miestne voľby. Navyše sa ohlásil zahraničný investor so záujmom o blízky priemyslený park. Medzitým, ale na úrade muselo všetko bežať bez najmenších problémov. Ľudia nás tu chceli mať práve vtedy, keď to potrebovali. Bolo jasné, že to bude chcieť najvyššie obrátky, aby sme – ako sa vraví – v hanbe neostali. To viete, zahraničný investor sa u nás neobjavuje každý deň, tým skôr, že miestni sa o nových pracovných miestach rozprávali stále viac. Našťastie, termín tej návštevy sa o nejaký kúsok posunul, takže povinnosti sa dali zvládnuť s istou neveľkou rezervou. Umývanie okien Bratislava.

Ako bez šmúh umyť okno

Keď sme si potom nad všetko sadli…

Keď sme si potom nad všetko sadli, bolo jasné, že na opravy, tobôž odkladanú modernizáciu interiérov musíme ešte na čas zabudnúť. Nemôžeme predsa o novej práci pre ľudí, rokovať s murármi a elektrikármi za chrbátom. Zhodli sme sa preto na rozumnom kompromise. Zorganizujeme si generálne upratovanie, a tých niekoľko týždňov bez modernejšieho zariadenia, to bezpečne vydržíme. Áno, na papieri vyzeralo takéto rozhodnutie ako pekne namaľované A, ale mne, správcovi budovy budovy, ostalo k nemu pridať ešte krajšie B. Pochopiteľne, je to môj džob a robím ho rád. Bolo mi však nad letné slnko jasnejšie, že s dvoma upratovačkami, postarším údržbárom a záhradníkom, sa dajaká veľká upratovacia revolúcia konať nebude.

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Pre úplnosť. Budova síce nie je veľká, ale dosť členitá. Má veľa okien, dosť kobercov a v podkroví sú nainštalované aj strešné okná. Suma sumárum, za necelé dva dni sa to stihnúť dosť dobre všetko nedalo. Potreboval som preto efektívnejšie, profesionálne riešenie, ktoré za vložené peniaze ponúkne primeranú kvalitu, a ešte nám, poprípade, ušetrí nejaký čas. Riaditeľ súhlasil, a tak len ostávalo taký tím profíkov rýchlo nájsť a osloviť. V tej chvíli sa ukázala výhoda mojich životných skúseností. Na starom mieste, pred iks rokmi, som raz mal pred sebou podobnú úlohu. Vtedy, ako mladá horúca hlava som tiež hľadal upratovaciu firmu a tešil som sa, ako budem vedením za inicitatíu a super výsledok, pochválený. Voľba preto padla na spoločnosť, ktorá za bežné vynaložené peniaze ponúkala „rýchle, špičkové, a to najlepšie vyčistenie akéhokoľvek koberca.“

Chlapci z objednanej firmy teda prišli…

Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Chlapci z objednanej firmy teda prišli, koberce na chodbách poriadne ponamáčali, napenili, potom zbehli vysávačom a zase svižne odišli. Po pár hodinách, keď sa ich sušenie vlieklo, sa na nich ale objavili akési nevzhľadné, ohyzdné fľaky a sľúbenú čistotu vystriedalo niečo, čo pripomínalo rybničný zápach stojatej vody. Vtedy som sa – po prvý raz v živote – zatúžil prepadnúť navždy pod zem a už nebyť. Všetky dôsledky môjho neuváženého výberu, sa potom pracne, v strese a komplikovane riešili cez nepríjemný proces reklamácie. Trvalo to príliš dlho, stálo ešte viac, a o pochvalu som v tej firme už nikdy poriadne nezavadil.

Umývanie okien vo veľkých výškach

Poučený a skúsený som teda vedel, že dnes hľadám nefalšovaných a skúsených profíkov, za ktorých hovorí v prvom rade ich dobré meno a poctivá práca. Obvolal som zopár kolegov a známych, lebo doporučenie z prvej ruky funguje spoľahlivo. O niekoľko minút som už mal niekoľko kontaktov na upratovacie firmy a začal z nich vyberať. Ukázalo sa, že zo siedmich tipov je zastúpená trikrát tá istá firma – A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava. Nebolo pochýb, tu nejde o náhodu. Na webe, kde som našiel k práci a menu tejto firmy len pozitívne ohlasy a klientské hodnotenia, sa mi toto správne tušenie iba potvrdilo. Mal som v rukách zrejme najlepšieho možného kandidáta na upratovanie nášho úradu.

Umývanie okien a výškových budov

Prestal som preto ďalej hľadať…

Prestal som preto ďalej hľadať a do firmy obratom zavolal. Prvé body si u mňa získali už samotným telefonátom. Slušní, príjemní, ústretoví. Cítil som ich nefalšovaný záujem, ochotu a snahu nájsť to najschodnejšie a najvýhodnejšie riešenie. To určite poteší každého klienta, pričom je úplne jedno, či si dáva čistiť jeden koberec a okno, alebo rovno celú budovu. Za predstavený objem všetkej práce mi firma ponúkla vskutku primeranú, a trúfam si tvrdiť, že aj objektívnu cenu. Celkom otvorene som v našom rozhovore kvitoval, že suma sa počíta podľa reálne vyčistených metrov, a nie času potrebného na ich umytie. Umývanie okien Bratislava.

Ako umyť okná po stavbároch

Trochu otázny bol termín. Pre mňa, či skôr náš úrad, pripadal do úvahy iba víkend a maximálne piatok popoludní, kedy ľudia končia zväčša skôr. V priebehu tyždňa bola takáto veľká akcia, ktorá sa navyše týkala celej budovy, prakticky nerealizovateľná. Aké však bolo moje prekvapenie, keď mi A SERVIS dal s úsmevom najavo, že cez víkendy robia bežne, takže sa môžeme dohodnúť už na tom najbližšom. V tom okamihu si ma získali úplne.

Určite ste zažili ten pocit…

Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Určite ste zažili ten pocit na vlastnej koži. Pred vami stojí niečo vážne a dôležité a vás čiastočne zväzuje zodpovednosť spojená s trémou. Odrazu sa ale nájde schodné, rozumné a dôstojné riešenie. V tej chvíli z vás všetko spadne a vy viete, že to určite zvládnete a celá vec sa podarí. Presne takéto pocity som mal po skončení telefonátu s firmou A SERVIS LIPKA. Samozrejme, že nasledujúcu sobotu ráno som dlho nečakal. Páni dorazili načas, usmiati a kompletne pripravení na porciu neľahkej úlohy v podobe všetkých okien na budove. Už len krátky pohľad na to, ako si prácu podelili, svedčil o skúsenostiach, kvalifikovanosti a veľkej praxi každého z nich. Skupina mojich zamestnancov dostala taktiež svoje presné úlohy, a následne sme sa rozišli po budove.

Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepov

Musím zdôrazniť, že páni z A SERVIS mali podľa dohody umyť a ošetriť i strešné okná, ktoré, pokiaľ si dobre pamätám, neboli poriadne vyčistené možno viac ako rok. Aj tu ale platilo v plnom rozsahu to, čo som už spomínal pred chvíľkou. Skúsenosť, profesionalita, technická vybavenosť a sústredenosť. Strešné okná na celej budove zvládli vyčistiť práve tak dobre, ako všetky ostatné. Napriek mojej neurčitej časovej predstave, že upratovanie nám možno zaberie bezmála celý víkend, skončili sme v sobotu, neskôr popoludní. Nechcelo sa mi vôbec veriť, žeby bolo naozaj hotovo. Iste, dajakých pár drobností v nedeľu – už sami – za nejakú hodinku-dve doladíme, ale tú najväčšiu časť práce sme spoločnými silami zvládli. Bol to fantastický pocit, a hovorím to bez preháňania.

Zamestnanci A SERVIS LIPKA u nás odviedli…

vyskove prace cenová ponuka

Zamestnanci A SERVIS LIPKA u nás odviedli skvelú robotu. Precíznu, rýchlu, a nanajvýš kvalitnú. Nezaznamenal som u nich žiadne prestoje, cigaretové pauzy, či iné kratochvíle, ktorými sa pracovníci podobných firiem občas prezenujú. Ostali po nich krásne čisté, dokonale žiarivé okná, ktoré na hosťa žmurkali už zďaleka.  Keď sme sa spolu lúčili, podvedome ma napadlo, že mať ešte deň-dva navyše, nechal by som vyčistiť aj všetky koberce, lebo takých profíkov, aby človek pohľadal. Nič, akonáhle bude po ruke o niečo viac času a priestoru, volám opäť A SERVIS LIPKA a dohadujem ďalší termín. Som totiž presvedčený, že firma ako táto, ukazuje svojim klientom i konkurencii, ako treba naplniť staré, osvedčené, a dnes trochu pozabudnuté spojenie – náš zákazník, náš pán. Umývanie okien Bratislava.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *