Dopřejte vašemu domu antigraffiti nátěr, zlomyslnosti sprejerů na něm dlouho nevydrží

12 Views No Comment

Bydlím v družstevním domě v centru města a jsem jedním ze členů představenstva družstva. Mám za úkol starat se o technický stav domu. Do mé kompetence spadá také řešení problémů s výtvory sprejerů, kteří si centrum města oblíbili, a pravidelně ničí svými malůvkami (pokud je možné ty jejich ohyzdnosti za něco takového označit) všechny domy v okolí.

Jak na odstraňování graffitiOdstranění graffiti z betonových povrchů

První sprejerské útoky jsem se snažil vyčistit sám, ale nebyl jsem příliš úspěšný, poničila se fasádní barva, nakonec jsme se shodli, že bude lepší tuto práci zadat firmě. Zvolili jsme A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstraňování graffiti Praha, který nabízí i antigraffitovou ochranu různých povrchů. Jelikož bylo jasné, že toto nebyl poslední pokus sprejerů poškodit cizí vlastnictví, požádali jsme také o aplikaci antigraffiti nátěru.

Odstranění graffiti z přírodního kameneOdstranění graffiti z cihel

Netrvalo to dlouho, asi měsíc poté jsem zjistil, že…

Netrvalo to dlouho, asi měsíc poté jsem zjistil, že náš dům opět neušel pozornosti sprejera a že je znovu poškozený. To byla pro náš ochranný nátěr zkouška. Zavolal jsem do firmy a událost jim nahlásil. Podle domluvy k nám měla firma do 14 dnů někoho vyslat, ve skutečnosti na to stačily jen tři dny a už se pracovalo na likvidaci graffiti.

Graffiti – odstraňování, ochranné nátěryOdstranění graffiti, sprejů, ochrana před graffiti

Uchvátilo mě, jak jednoduše bylo možné se graffiti zbavit. Fasáda nedoznala žádné úhony a brzy byla zase krásně čistá. V rámci antigraffitového programu jsme měli také nárok na nové nanesení vrstvy ochranného nátěru, protože ten starý byl odstraněn společně s graffiti. Pracovníci A SERVISU to vše zvládli velmi rychle.

Jak chránit omítky před graffiti?Jak se bránit proti grafiti čmáranicím? Sprejem!

Sice o tom silně pochybuji, ale doufám, že se dotyčný sprejer o týden později procházel kolem svých děl a zjistil, že na našem domě se ty jeho mazanice neudržely. Třeba ho to i odradilo od dalších podobných akcí. A pokud ne, tak doufám, že ho to alespoň rozladilo.

Pomocí čeho se zbavit graffiti na naší zdi

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • L’espace Agnès Varda : un nouvel équipement solidaire 18.2.2020
    L’espace Agnès Varda : un nouvel équipement solidaire d’accueil, de restauration et d’hygiène. Le 16 mars prochain ouvre l’espace Agnès Varda sur l’Ile de Nantes, 16 rue Pierre Landais. Ce nouvel équipement municipal, qui s’installe à la place de l’ancien restaurant social Pierre Landais. Il regroupe les activités des bains douches aujourd’hui situés allée Baco, […]
  • Lancement d’une 2e ligne de Navibus 12.2.2020
    Lancement d’une 2e ligne de Navibus intégrée au réseau Tan et reliant le Hangar à Bananes au Bas-Chantenay. La métropole de Nantes a toujours eu un rapport particulier avec la Loire. Ce qui s’est confirmé avec le succès du Grand débat sur la Loire en 2014-2015, suivi par 40 000 participants. Le développement de nouvelles […]
  • Résistance au Lycée Môquet–Lenoir de Châteaubriant 11.2.2020
    Résistance au Lycée Môquet–Lenoir de Châteaubriant. Mardi 11 février, les professeurs du Lycée Polyvalent, renforcés par la présence de collègues d’autres établissements de la ville, se sont rassemblés devant la grille à midi et quart. Ils présentaient  devant leur visage une affiche « Je suis 0,1% ». Cela en signe de protestation contre la réforme […]