Dopřejte vašemu domu antigraffiti nátěr, zlomyslnosti sprejerů na něm dlouho nevydrží

12 Views No Comment

Bydlím v družstevním domě v centru města a jsem jedním ze členů představenstva družstva. Mám za úkol starat se o technický stav domu. Do mé kompetence spadá také řešení problémů s výtvory sprejerů, kteří si centrum města oblíbili, a pravidelně ničí svými malůvkami (pokud je možné ty jejich ohyzdnosti za něco takového označit) všechny domy v okolí.

Jak na odstraňování graffitiOdstranění graffiti z betonových povrchů

První sprejerské útoky jsem se snažil vyčistit sám, ale nebyl jsem příliš úspěšný, poničila se fasádní barva, nakonec jsme se shodli, že bude lepší tuto práci zadat firmě. Zvolili jsme A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstraňování graffiti Praha, který nabízí i antigraffitovou ochranu různých povrchů. Jelikož bylo jasné, že toto nebyl poslední pokus sprejerů poškodit cizí vlastnictví, požádali jsme také o aplikaci antigraffiti nátěru.

Odstranění graffiti z přírodního kameneOdstranění graffiti z cihel

Netrvalo to dlouho, asi měsíc poté jsem zjistil, že…

Netrvalo to dlouho, asi měsíc poté jsem zjistil, že náš dům opět neušel pozornosti sprejera a že je znovu poškozený. To byla pro náš ochranný nátěr zkouška. Zavolal jsem do firmy a událost jim nahlásil. Podle domluvy k nám měla firma do 14 dnů někoho vyslat, ve skutečnosti na to stačily jen tři dny a už se pracovalo na likvidaci graffiti.

Graffiti – odstraňování, ochranné nátěryOdstranění graffiti, sprejů, ochrana před graffiti

Uchvátilo mě, jak jednoduše bylo možné se graffiti zbavit. Fasáda nedoznala žádné úhony a brzy byla zase krásně čistá. V rámci antigraffitového programu jsme měli také nárok na nové nanesení vrstvy ochranného nátěru, protože ten starý byl odstraněn společně s graffiti. Pracovníci A SERVISU to vše zvládli velmi rychle.

Jak chránit omítky před graffiti?Jak se bránit proti grafiti čmáranicím? Sprejem!

Sice o tom silně pochybuji, ale doufám, že se dotyčný sprejer o týden později procházel kolem svých děl a zjistil, že na našem domě se ty jeho mazanice neudržely. Třeba ho to i odradilo od dalších podobných akcí. A pokud ne, tak doufám, že ho to alespoň rozladilo.

Pomocí čeho se zbavit graffiti na naší zdi

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant 30.9.2019
    Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant, vendredi 4 octobre 2019. La Charrue n’est plus, vive Chez Moss. Une soirée d’inauguration qui démarre fort. Très fort. Une soirée sous le signe de l’HipHop-Cuba et de l’Afrorap togolais. Deux styles musicaux à découvrir d’urgence. Flaco Nuñez , de son vrai nom Livan Nuñez […]
  • Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant 29.9.2019
    Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant sur le site de Choisel ce dimanche . La météo avait décidé de rajouter à la difficulté de la piste de cross et de cso pour les derniers tests dominicaux. Mais Nicolas Touzaint a su déjouer avec talent les pièges du cross dans le CCI3* et l’emporte avec Vendée Globe’Jac […]
  • Nicolas Touzaint et ses dames dominent l’international de Châteaubriant 27.9.2019
    Nicolas Touzaint et ses dames dominent l’international de Châteaubriant ce vendredi 27 septembre. Pour cette édition 2019, le programme s’est étoffé avec une épreuve internationale de plus. Cela permet de réunir prêt de 170 partants. Gage d’une nouvelle belle réussite pour Châteaubriant. Toute la semaine précédente, les équipes ont travaillé d’arrache‐pied afin d’ameublir le sol […]