Místo zkrášlení fasády, jsem na ní udělala velkou mazanici, „Odstraňování graffiti Praha“ to po mě opravilo

54 Views No Comment

Před časem jsem podědila menší restauraci…

Před časem jsem podědila menší restauraci, která nebyla nijak zaměřená. Na jídelním lístku jste našli všechno. Od klasických řízků a smažených sýrů, přes pizzu, mexická jídla, ryby až po mořské plody. Kuchař to všechno samozřejmě nezvládal. Jednak se ani nevyznal ve všech těch zahraničních kuchyních, jednak toho bylo na lístku tolik, že to prostě nestíhal, přestože v restauraci těch stolů tolik není a plno bývalo zřídkakdy.Tak jsem usoudila, že je potřeba podniknout nějaké změny, které by podnik oživili, a všeobecně zjednodušily práci. Sedla jsem si s kuchařem a upřímně mu řekla, že ho vyhodit rozhodně nechci. Ale že se chci zeptat, jaká kuchyně je mu blízká, kterou třeba umí nejvíc. Řekl mi překvapivě, že italskou, přestože ta měla v dosavadním jídelníčku snad nejmenší zastoupení, hned po asijské kuchyni. Graffiti odstranění.

poničené omítky od sprejerů

Kuchař mi začal vyprávět, že kdysi v Itálii skoro deset let žil. A pracoval tam v pizzérii a v těstovinové restauraci. Tak jsem se nad tím zamyslela, koukla se tak, co se za podniky nachází v okolí a zjistila, že italská restaurace tu žádná není. Proto jsem druhý den zašla za kuchařem s nápadem, že bych restauraci předělala, aby byla vyloženě italská, ať zkusí navrhnout jídelníček.

V rámci menší rekonstrukce jsem koupila pec na pizzu…

V rámci menší rekonstrukce jsem koupila pec na pizzu. Která se umístila tak, aby na ni hosté z restaurace viděli. A to byla asi nejvýraznější změna v interiéru, pak jsme vymalovali tak, že částečně se obnažuje cihlová zeď. Koupili jsme nové židle a stolky, aby to působilo více domáčtěji a ne tak strojeně, jak to bylo teď a bylo skoro hotovo. Pak jsem přemýšlela, co udělat s exteriérem, aby si lidé všimli, že je tu nová italská restaurace. Graffiti odstranění.

sprejeři v podchodech

A napadlo mě, že bych přes čelní fasádu spreji… Graffiti odstranění

A napadlo mě, že bych přes čelní fasádu spreji, co se asi normálně používají na graffiti „umění“, nasprejovala talíř se špagetama. Pak mě napadlo, že bych takové detaily asi nezvládla, když sprej má široký rozptyl a napadlo mě udělat trojúhelníček pizzy. Na něj jsem udělala vínová kolečka jako salámy a pak ustoupila, že si svůj výtvor prohlédnu. A bylo to hrozný. Jako absolutně to nepřipomínalo pizzu ani vzdáleně. Spíš to vypadalo jako nepovedené graffiti nějakého začátečníka, co se mu ještě k tomu třepe ruka.

Tak jsem si nadávala, jak jsem blbá, co teď s tím. Dolů to samozřejmě ničím nešlo. Sedla jsem k počítači a hledala, jestli není nějaká společnost, která by se zabývala odstraňováním sprejů. Naštěstí jsem našla úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Graffiti odstranění, která má speciální program na odstraňování graffiti a následnou prevenci před vandaly.

Ochrana před graffiti  Graffiti ve městech

Tak jsem jim zavolala, vysvětlila, že graffiti na své fasádě sice nemám, ale potřebovala bych z ní dostat nepovedený obrázek a pracovníci pak přijeli a ošklivou pizzu z fasády bez mrknutí oka dostali. Vše jsem pak přetřela bílou fasádní barvou a řekla si, že bude lépe působit takový exteriér nežli nějaké obrázky, že se budeme muset dostat do povědomí lidí jinak, například na sociálních sítí. Graffiti odstranění.

AGO  stop sprejerům  odstranění graffiti z fasády Brno  firma na odstranění graffiti

Prevence proti graffiti

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant 30.9.2019
    Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant, vendredi 4 octobre 2019. La Charrue n’est plus, vive Chez Moss. Une soirée d’inauguration qui démarre fort. Très fort. Une soirée sous le signe de l’HipHop-Cuba et de l’Afrorap togolais. Deux styles musicaux à découvrir d’urgence. Flaco Nuñez , de son vrai nom Livan Nuñez […]
  • Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant 29.9.2019
    Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant sur le site de Choisel ce dimanche . La météo avait décidé de rajouter à la difficulté de la piste de cross et de cso pour les derniers tests dominicaux. Mais Nicolas Touzaint a su déjouer avec talent les pièges du cross dans le CCI3* et l’emporte avec Vendée Globe’Jac […]
  • Nicolas Touzaint et ses dames dominent l’international de Châteaubriant 27.9.2019
    Nicolas Touzaint et ses dames dominent l’international de Châteaubriant ce vendredi 27 septembre. Pour cette édition 2019, le programme s’est étoffé avec une épreuve internationale de plus. Cela permet de réunir prêt de 170 partants. Gage d’une nouvelle belle réussite pour Châteaubriant. Toute la semaine précédente, les équipes ont travaillé d’arrache‐pied afin d’ameublir le sol […]