Místo zkrášlení fasády, jsem na ní udělala velkou mazanici, „Odstraňování graffiti Praha“ to po mě opravilo

65 Views No Comment

Před časem jsem podědila menší restauraci…

Před časem jsem podědila menší restauraci, která nebyla nijak zaměřená. Na jídelním lístku jste našli všechno. Od klasických řízků a smažených sýrů, přes pizzu, mexická jídla, ryby až po mořské plody. Kuchař to všechno samozřejmě nezvládal. Jednak se ani nevyznal ve všech těch zahraničních kuchyních, jednak toho bylo na lístku tolik, že to prostě nestíhal, přestože v restauraci těch stolů tolik není a plno bývalo zřídkakdy.Tak jsem usoudila, že je potřeba podniknout nějaké změny, které by podnik oživili, a všeobecně zjednodušily práci. Sedla jsem si s kuchařem a upřímně mu řekla, že ho vyhodit rozhodně nechci. Ale že se chci zeptat, jaká kuchyně je mu blízká, kterou třeba umí nejvíc. Řekl mi překvapivě, že italskou, přestože ta měla v dosavadním jídelníčku snad nejmenší zastoupení, hned po asijské kuchyni. Graffiti odstranění.

poničené omítky od sprejerů

Kuchař mi začal vyprávět, že kdysi v Itálii skoro deset let žil. A pracoval tam v pizzérii a v těstovinové restauraci. Tak jsem se nad tím zamyslela, koukla se tak, co se za podniky nachází v okolí a zjistila, že italská restaurace tu žádná není. Proto jsem druhý den zašla za kuchařem s nápadem, že bych restauraci předělala, aby byla vyloženě italská, ať zkusí navrhnout jídelníček.

V rámci menší rekonstrukce jsem koupila pec na pizzu…

V rámci menší rekonstrukce jsem koupila pec na pizzu. Která se umístila tak, aby na ni hosté z restaurace viděli. A to byla asi nejvýraznější změna v interiéru, pak jsme vymalovali tak, že částečně se obnažuje cihlová zeď. Koupili jsme nové židle a stolky, aby to působilo více domáčtěji a ne tak strojeně, jak to bylo teď a bylo skoro hotovo. Pak jsem přemýšlela, co udělat s exteriérem, aby si lidé všimli, že je tu nová italská restaurace. Graffiti odstranění.

sprejeři v podchodech

A napadlo mě, že bych přes čelní fasádu spreji… Graffiti odstranění

A napadlo mě, že bych přes čelní fasádu spreji, co se asi normálně používají na graffiti „umění“, nasprejovala talíř se špagetama. Pak mě napadlo, že bych takové detaily asi nezvládla, když sprej má široký rozptyl a napadlo mě udělat trojúhelníček pizzy. Na něj jsem udělala vínová kolečka jako salámy a pak ustoupila, že si svůj výtvor prohlédnu. A bylo to hrozný. Jako absolutně to nepřipomínalo pizzu ani vzdáleně. Spíš to vypadalo jako nepovedené graffiti nějakého začátečníka, co se mu ještě k tomu třepe ruka.

Tak jsem si nadávala, jak jsem blbá, co teď s tím. Dolů to samozřejmě ničím nešlo. Sedla jsem k počítači a hledala, jestli není nějaká společnost, která by se zabývala odstraňováním sprejů. Naštěstí jsem našla úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Graffiti odstranění, která má speciální program na odstraňování graffiti a následnou prevenci před vandaly.

Ochrana před graffiti  Graffiti ve městech

Tak jsem jim zavolala, vysvětlila, že graffiti na své fasádě sice nemám, ale potřebovala bych z ní dostat nepovedený obrázek a pracovníci pak přijeli a ošklivou pizzu z fasády bez mrknutí oka dostali. Vše jsem pak přetřela bílou fasádní barvou a řekla si, že bude lépe působit takový exteriér nežli nějaké obrázky, že se budeme muset dostat do povědomí lidí jinak, například na sociálních sítí. Graffiti odstranění.

AGO  stop sprejerům  odstranění graffiti z fasády Brno  firma na odstranění graffiti

Prevence proti graffiti

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Abattoir Sobeval : l’agrément retiré 28.2.2020
    Abattoir Sobeval : l’agrément retiré Comme annoncé par communiqué de presse le 26 février, la direction générale de l’alimentation (DGAL) a diligenté une inspection de l’établissement Sobeval situé en Dordogne. La brigade nationale d’enquêtes vétérinaires et un référent national abattoir ont réalisé une enquête sur site. Les premiers éléments ont été transmis hier dans la […]
  • Les résultats de la pisserie involontaire de glyphosate 25.2.2020
    Le comité AERE attendait les résultats de la pisserie involontaire de glyphosate effectuée le 11 Janvier par des habitants du pays de Châteaubriant. Dans un communiqué le comité explique : « Nous avons été une quarantaine de pisseureuses à envoyer notre urine en analyse le 11 janvier à Châteaubriant. Alors les 40 castelpisseureuses vous invitent le […]
  • Émeraude Cinémas du 26 février au 3 mars 24.2.2020
    Voici la nouvelle programmation Émeraude Cinémas du 26 février au 3 mars. Dimanche 1er mars, profitez de 2 films en avant-première. La dernière animation En Avant de Disney-Pixar à 11h et 15h. Et à 17h30 de l’avant-première de De Gaulle, magnifiquement interprété par Lambert Wilson ! Mai 1940. La guerre s’intensifie, l’armée française s’effondre, les […]