„Čištění sedaček Praha“ nám krásně vyčistil a načechral koberce, takže máme na Vánoce dopředu naklizeno

34 Views No Comment

jak vyčistit koberecLetos jsem se rozhodla aktivně předcházet vánočnímu stresu. Jasně, vím, že jsou Vánoce svátky klidu a míru, a samozřejmě je miluju, ale musím přiznat, že mnohem víc je miluje zbytek rodiny. Ten má totiž vše naservírováno jak na stříbrné míse. Nic nemusí, maximálně sehnat nějaký ten dáreček. Ale já pak od podzimu drhnu, čistím, leštím a v prosinci peču, zavařuju a nevím co všechno dál. Takže s vypětím sil si na Štědrý den sednu k Popelce a mám dost. Letos jsem nechtěla, aby se to zase opakovalo, proto jsem se s obrovským předstihem rozhodla, že tomu předejdu. Začala jsem proto s pečením několik měsíců dopředu, protože jsem si říkala, že to prostě stejně vydrží, tak proč si neulevit.

Máme totiž spíž na chodbě, kde je takové zvláštní podnebí, je tam docela zima a zvláštní vlhko, takže cukroví ještě pěkně zkřehne. Takhle se to aspoň do té doby pěkně rozleží. Naše perníčky nám vždycky každá návštěva vychvalovala do nebes, a to byly v naší „kouzelné komoře“ sotva pár týdnů, takže co teprve teď. Nakonec jsem to pečení vyhrotila, když děti odjely na prodloužený víkend pryč, začala jsem v pátek odpoledne po práci, manžel měl zrovna dvanáctku, takže jsem si říkala, že na to budu mít klid. Nakonec jsem se nějak spontánně rozhodla, že za ten prodloužený víkend prostě napeču vše.

A u nás…

čím vyčistit koberecA u nás je tradice, že musíme mít aspoň patnáct druhů, nebo kolísá to mezi 15 a 17. Takže si dovedete představit, co jsem si to umanula. Každopádně suroviny jsem na to měla. Protože jsem nakoupila spoustu mouky, cukru a másla ještě dva týdny zpátky, kdy jsem to pořídila výhodně v akci. Lednici máme velkou, takže s uskladněním nebyl problém. Co jsem ale totálně pokazila a vlastně to ani nemůžu moc mužovi vyčítat je, že jsem pak to pečení začala tahat do obýváku. Máme spoustu druhů nepečeného cukroví, takže jsem plechy nesla na parapety do obýváku, aby zaschlo a zatuhlo to, co má. Když se pak manžel vyspal po práci, tak mi do toho pečení začal všude ťapat, tu potřeboval to, tu tamto. No nakonec se to nějakým způsobem dostalo do obýváku a zašpinilo to koberec.

Když jsem pak třídila prádlo do pračky, bylo mi jasné proč. Manžel v kuchyni, kde jsem to měla jako bitevní pole, všude po zemi mouka, kousky těsta (uklízím to až na konec a pořádně, místo abych to šolichala mezitím) na ponožky, jak šmatral v kuchyni, nalepil veškerý ten binec ze země, který pak donesl do obýváku. A tam se to zase „krásně“ vpreparovalo do vínového koberce. Když manžel viděl, jak jsem vyčerpaná, řekl jen, ať to nechám na něj.

Pozval k nám na koberec profesionály, zavolal úklidovou firmu Praha 10 Koberce, čištění, která měla na internetu jen samé pozitivní recenze. A při tom jsme nechali vyčistit všechny koberce v bytě. A mám na Vánoce vyhráno. Protože mi to ušetřilo spousty času a navíc výsledek s mým drhnutím a s čištěním A SERVIS LIPKA, s.r.o. (který používá kotoučový stroj) se prostě porovnávat nedá. A mimochodem, v obýváku nezůstal ani flíček po zašlapaném těstě.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Abattoir Sobeval : l’agrément retiré 28.2.2020
    Abattoir Sobeval : l’agrément retiré Comme annoncé par communiqué de presse le 26 février, la direction générale de l’alimentation (DGAL) a diligenté une inspection de l’établissement Sobeval situé en Dordogne. La brigade nationale d’enquêtes vétérinaires et un référent national abattoir ont réalisé une enquête sur site. Les premiers éléments ont été transmis hier dans la […]
  • Les résultats de la pisserie involontaire de glyphosate 25.2.2020
    Le comité AERE attendait les résultats de la pisserie involontaire de glyphosate effectuée le 11 Janvier par des habitants du pays de Châteaubriant. Dans un communiqué le comité explique : « Nous avons été une quarantaine de pisseureuses à envoyer notre urine en analyse le 11 janvier à Châteaubriant. Alors les 40 castelpisseureuses vous invitent le […]
  • Émeraude Cinémas du 26 février au 3 mars 24.2.2020
    Voici la nouvelle programmation Émeraude Cinémas du 26 février au 3 mars. Dimanche 1er mars, profitez de 2 films en avant-première. La dernière animation En Avant de Disney-Pixar à 11h et 15h. Et à 17h30 de l’avant-première de De Gaulle, magnifiquement interprété par Lambert Wilson ! Mai 1940. La guerre s’intensifie, l’armée française s’effondre, les […]