Odstránenie plesní zo zateplené fasády. Odstránenie plesní Pezinok

148 Views No Comment

Uvažovali sme o odstránenie plesní z fasády nášho bytového domu. Dom sme pred šiestimi rokmi zatepľovali a na niektorých miestach sa začali objavovať plesne. Severná stena bola však napadnutá celá. Oslovili sme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Pleseň, ako sa jej účinne zbavíte a spýtali sa, ako odstrániť pleseň a aký odporúčajú postup na odstraňovanie plesní.

Starostlivé odstránenie všetkých plesní

Prišli k nám technici firmy. Prezreli si dôkladne fasádu a pre protiplesňovou sanáciu fasády nám navrhli nasledujúci postup. Musí sa začať s likvidáciou plesní. Na miesta, ktoré sú plesňou napadnuté, sa nanesie kyslá chémia typu Unisan a podobne. Plesne sa potom môžu bezpečne a bez rizika ďalšieho šírenia na mokro mechanicky odstraňovať.

Na tieto miesta sa neskôr nanesie LSG – D dezinfekcia. Ide o veľmi spoľahlivý a dlhotrvajúci dezinfekčný prípravok. Ďalej je nutné vysatím zlikvidovať voľné plesňové spóry. K tomu sa použije priemyselný vysávač s HEPA filtrom, dôkladne sa ním vysajú steny, podlahy a zariadenia. Pokračuje sa opäť prácami na mokro, a to vytrením horizontálnych plôch dezinfekciou, čím sa zaistí zaručená likvidácia všetkých voľných spor v priestore.

LSG protiplesňový náter

V prípade, že by sa pri tomto postupe odstraňovaní plesní poškodil pôvodný náter, zaistia technici firmy novú výmaľbu. Na záver sa na suchý a čistý povrch aplikuje LSG protiplesňový náter. Tento náter má úplne unikátne vlastnosti, ktoré nedovolí vlhkosti preniknúť do fasády.

Tiež nám vrelo odporúčali, aby sme odstránili príčiny vzniku plesní a vykonali prevenciu. Ak sa totiž odstránia iba symptómy napadnutia a nie príčiny, ktoré môžu na fasádu opätovne pôsobiť, nebude nikdy pleseň odstránená natrvalo, ale pôjde len o dočasné riešenie.

Prevencia vzniku plesní

Pretože sa nám postup A SERVISU páčil, dohovorili sme sa s nimi na realizáciu týchto prác. Sami sme tiež priložili ruku k dielu, keď sme odstraňovali možné príčiny rastu plesní a rias, ako sú napríklad konáre stromov v blízkosti fasád. Technici firmy nás upozornili, že LSG náter ochráni fasádu na dobu viac ako 5 rokov. Ale to len v prípade, že sa budeme starať o bežnú údržbu stavby. Jednou z podmienok je aj vizuálna kontrola fasády a pravidelné čistenie.

Ich radami sa riadime a na fasáde je dobré zaobchádzanie poznať, plesne sa znova neobjavujú.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Un dimanche de galop à Erbray 17.7.2019
    Un dimanche de galop à Erbray sur l’hippodrome des Bigodières ce dimanche 21 juillet 2019. Jacqueline de Pontbriand ex-présidente qui fut président de la société des courses Erbray-Moisdon-Nozay a passé la main.  C’est désormais Gaël de Freslon le nouveau président qui tient les rennes. Il n’est pas nouveau dans la société des courses. Il était […]
  • Un incendie sous les éoliennes d’Erbray 17.7.2019
    Près de Châteaubriant. Un incendie sous les éoliennes d’Erbray s’est déclaré vers 19 h au lieu dit la Picardie. Devant les cinq éoliennes entre le ruisseau du Rocher et le lieu-dit la Picardie. Un front de feu de 1000 mètres est combattu par une quarantaine d’hommes venus des casernes de Treffieux, St Julien de Vouvantes, […]
  • Du Galop ce jeudi à la Métairie-Neuve pour une journée Prémium 10.7.2019
    Il y a du galop ce jeudi à la Métairie-Neuve. Après un succès mitigé lors de la première journée du Meeting d’été mardi, on remet cela ce jeudi 11 juillet à l’hippodrome de la Métairie-Neuve à Châteaubriant. La journée de mardi a permis d’enregistrer un montant d’enjeux PMU de 12.022.990 €, c’est à dire sur […]