Odstránenie plesní zo zateplené fasády. Odstránenie plesní Pezinok

240 Views No Comment

Uvažovali sme o odstránenie plesní z fasády nášho bytového domu. Dom sme pred šiestimi rokmi zatepľovali a na niektorých miestach sa začali objavovať plesne. Severná stena bola však napadnutá celá. Oslovili sme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Pleseň, ako sa jej účinne zbavíte a spýtali sa, ako odstrániť pleseň a aký odporúčajú postup na odstraňovanie plesní.

Starostlivé odstránenie všetkých plesní

Prišli k nám technici firmy. Prezreli si dôkladne fasádu a pre protiplesňovou sanáciu fasády nám navrhli nasledujúci postup. Musí sa začať s likvidáciou plesní. Na miesta, ktoré sú plesňou napadnuté, sa nanesie kyslá chémia typu Unisan a podobne. Plesne sa potom môžu bezpečne a bez rizika ďalšieho šírenia na mokro mechanicky odstraňovať.

Na tieto miesta sa neskôr nanesie LSG – D dezinfekcia. Ide o veľmi spoľahlivý a dlhotrvajúci dezinfekčný prípravok. Ďalej je nutné vysatím zlikvidovať voľné plesňové spóry. K tomu sa použije priemyselný vysávač s HEPA filtrom, dôkladne sa ním vysajú steny, podlahy a zariadenia. Pokračuje sa opäť prácami na mokro, a to vytrením horizontálnych plôch dezinfekciou, čím sa zaistí zaručená likvidácia všetkých voľných spor v priestore.

LSG protiplesňový náter

V prípade, že by sa pri tomto postupe odstraňovaní plesní poškodil pôvodný náter, zaistia technici firmy novú výmaľbu. Na záver sa na suchý a čistý povrch aplikuje LSG protiplesňový náter. Tento náter má úplne unikátne vlastnosti, ktoré nedovolí vlhkosti preniknúť do fasády.

Tiež nám vrelo odporúčali, aby sme odstránili príčiny vzniku plesní a vykonali prevenciu. Ak sa totiž odstránia iba symptómy napadnutia a nie príčiny, ktoré môžu na fasádu opätovne pôsobiť, nebude nikdy pleseň odstránená natrvalo, ale pôjde len o dočasné riešenie.

Prevencia vzniku plesní

Pretože sa nám postup A SERVISU páčil, dohovorili sme sa s nimi na realizáciu týchto prác. Sami sme tiež priložili ruku k dielu, keď sme odstraňovali možné príčiny rastu plesní a rias, ako sú napríklad konáre stromov v blízkosti fasád. Technici firmy nás upozornili, že LSG náter ochráni fasádu na dobu viac ako 5 rokov. Ale to len v prípade, že sa budeme starať o bežnú údržbu stavby. Jednou z podmienok je aj vizuálna kontrola fasády a pravidelné čistenie.

Ich radami sa riadime a na fasáde je dobré zaobchádzanie poznať, plesne sa znova neobjavujú.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Les bons résultats des nageurs Castelbriantais à Saumur 21.1.2020
    Les bons résultats des nageurs Castelbriantais à Saumur.  Ils étaient 7 juniors à représenter les couleurs de leur club et ont obtenu de très bons résultats soit 11 participations aux finales et 7 podiums. Alexis Bourdel bat son propre record du 50m, nage Libre en 00:26.38. Résultats complets des nageurs du Club Nautique Castelbriantais à […]
  • Première réunion de la saison hippique 2020 à l’hippodrome de la Métairie Neuve 5.1.2020
    Première réunion de la saison hippique 2020 à l’hippodrome de la Métairie Neuve ce lundi 6 janvier 2020. Pour sa 1ère réunion hippique de l’année pas moins de 124 chevaux sont attendus aux départs des 9 courses de trot au programme de l’après-midi. 15 journées hippiques en 2020 sur l’hippodrome de la Métairie-Neuve Au cours […]
  • Nouvel appel à manifester jeudi 9 janvier à Châteaubriant 4.1.2020
    Nouvel appel à manifester jeudi 9 janvier à Châteaubriant. Après les deux journées d’action les 5 et 17 décembre dernier, qui ont rassemblé 600 et 450 personnes, l’intersyndicale remet le couvert contre la réforme des retraites. Une nouvelle manifestation a lieu le jeudi 9 janvier 2019 partout sur le territoire. Dans un communiqué les syndicats […]