Odstránenie plesní zo zateplené fasády. Odstránenie plesní Pezinok

200 Views No Comment

Uvažovali sme o odstránenie plesní z fasády nášho bytového domu. Dom sme pred šiestimi rokmi zatepľovali a na niektorých miestach sa začali objavovať plesne. Severná stena bola však napadnutá celá. Oslovili sme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Pleseň, ako sa jej účinne zbavíte a spýtali sa, ako odstrániť pleseň a aký odporúčajú postup na odstraňovanie plesní.

Starostlivé odstránenie všetkých plesní

Prišli k nám technici firmy. Prezreli si dôkladne fasádu a pre protiplesňovou sanáciu fasády nám navrhli nasledujúci postup. Musí sa začať s likvidáciou plesní. Na miesta, ktoré sú plesňou napadnuté, sa nanesie kyslá chémia typu Unisan a podobne. Plesne sa potom môžu bezpečne a bez rizika ďalšieho šírenia na mokro mechanicky odstraňovať.

Na tieto miesta sa neskôr nanesie LSG – D dezinfekcia. Ide o veľmi spoľahlivý a dlhotrvajúci dezinfekčný prípravok. Ďalej je nutné vysatím zlikvidovať voľné plesňové spóry. K tomu sa použije priemyselný vysávač s HEPA filtrom, dôkladne sa ním vysajú steny, podlahy a zariadenia. Pokračuje sa opäť prácami na mokro, a to vytrením horizontálnych plôch dezinfekciou, čím sa zaistí zaručená likvidácia všetkých voľných spor v priestore.

LSG protiplesňový náter

V prípade, že by sa pri tomto postupe odstraňovaní plesní poškodil pôvodný náter, zaistia technici firmy novú výmaľbu. Na záver sa na suchý a čistý povrch aplikuje LSG protiplesňový náter. Tento náter má úplne unikátne vlastnosti, ktoré nedovolí vlhkosti preniknúť do fasády.

Tiež nám vrelo odporúčali, aby sme odstránili príčiny vzniku plesní a vykonali prevenciu. Ak sa totiž odstránia iba symptómy napadnutia a nie príčiny, ktoré môžu na fasádu opätovne pôsobiť, nebude nikdy pleseň odstránená natrvalo, ale pôjde len o dočasné riešenie.

Prevencia vzniku plesní

Pretože sa nám postup A SERVISU páčil, dohovorili sme sa s nimi na realizáciu týchto prác. Sami sme tiež priložili ruku k dielu, keď sme odstraňovali možné príčiny rastu plesní a rias, ako sú napríklad konáre stromov v blízkosti fasád. Technici firmy nás upozornili, že LSG náter ochráni fasádu na dobu viac ako 5 rokov. Ale to len v prípade, že sa budeme starať o bežnú údržbu stavby. Jednou z podmienok je aj vizuálna kontrola fasády a pravidelné čistenie.

Ich radami sa riadime a na fasáde je dobré zaobchádzanie poznať, plesne sa znova neobjavujú.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Le Musée de la Résistance de Châteaubriant 17.9.2019
    Les 21 et 22 septembre 2019, le Musée de la Résistance de Châteaubriant participe à la 36e édition des Journées Européennes du Patrimoine, organisée par le Ministère de la Culture. A cette occasion, le musée est ouvert le samedi et le dimanche de 14h à 18h. L’entrée et les animations sont gratuites pour tous. Au […]
  • Abbaretz pleine nature, de nouveaux aménagements 17.9.2019
    De nouveaux aménagements sur le site d’Abbaretz pleine nature. Nathalie Mauclair, double championne du monde de trail sera présente à l’inauguration samedi 21 septembre 2019 à 11h30. Bienvenue à Abbaretz pleine nature ! Les visiteurs peuvent découvrir dès l’entrée du site les nouveaux aménagements réalisés par le Département de Loire-Atlantique qui a pour ambition d’accueillir […]
  • La location des vélos à assistance électrique simplifiée 28.8.2019
    La location des vélos à assistance électrique en libre-service à Châteaubriant est simplifiée. À partir du lundi 2 septembre, des cartes avec un forfait d’heures sont en vente à l’Office de Tourisme, ainsi qu’au guichet unique des familles. Afin de faciliter la location des VAE sur les deux stations libre-service. Celles de la gare et […]