Úskalím starého domu je vlhko a plesne. Čistenie plesní Martin

220 Views No Comment

Kúpili sme s manželom krásny starý dom. Vedeli sme, že budeme musieť investovať peniaze do mnohých vecí a dom rekonštruovať. Ale krása a čistota architektonických prvkov tejto budovy nás očarila a nezaťažovali sme sa dopredu problémami s rekonštrukciou. To prišlo až neskôr pri výmene okien a zateplenie domu. Od tohto okamihu nám v dome začali celkom vo veľkom vyčíňať plesne.

Kúzlo starého domu pokazili plesne

Radili sme sa so svojimi známymi, ako postupovať pri odstránení plesne a čo by mohlo byť príčinou a čo by sa dalo podniknúť. Zistili sme, že sa to má tak, že čo človek to názor. Bolo nám mnohokrát odporúčané vyskúšať rôzne stavebné úpravy. Neboli sme si ale istí, či by to pomohlo. A ísť do niečoho tak nákladného a nezvratného bez istoty úspechu sa nám nechcelo.

Príčinou vlhkosti sú tepelné mosty

Poslúchli sme ale radu manželkinho bratranca, ktorý sám mal podobný problém a vyriešil ho LSG protiplesňovým náterom. Vzali sme si kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., ktorá náter zaisťuje. Pozvali sme si ich na návštevu, aby náš problém vyhodnotili a mohli navrhnúť riešenie. Dozvedeli sme sa, že na vine je výmena okien a nekvalitné zateplenie, ktoré spôsobilo vytvorenie tepelných mostov, čo je príčina zvýšenej vnútornej vlhkosti.

Dôležité je aj vedieť správne vetrať

Sami sme tvorbe plesní napomohli tiež zlým vetraním. Používame mikroventiláciu, ktorá sa v žiadnom prípade nemohla vyrovnať jednorazovému vyvetraniu, keď sa vlhkosť zníži oveľa výraznejšie. Samotné vetranie by ale náš problém s plesňami nevyriešilo, takže sme súhlasili s aplikáciou náteru.

Nešlo o žiadny veľký zásah. Jednoducho sa odstránila pleseň, plocha sa vydezinfikovala a na toto miesto sa naniesol náter. Perfektne to funguje a plesne už sa u nás neobjavujú. Funkčnosť náteru sme si tiež overili vlhkomerom, ktorý nám ukázal markantné zníženie vlhkosti v blízkosti náteru.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Un dimanche de galop à Erbray 17.7.2019
    Un dimanche de galop à Erbray sur l’hippodrome des Bigodières ce dimanche 21 juillet 2019. Jacqueline de Pontbriand ex-présidente qui fut président de la société des courses Erbray-Moisdon-Nozay a passé la main.  C’est désormais Gaël de Freslon le nouveau président qui tient les rennes. Il n’est pas nouveau dans la société des courses. Il était […]
  • Un incendie sous les éoliennes d’Erbray 17.7.2019
    Près de Châteaubriant. Un incendie sous les éoliennes d’Erbray s’est déclaré vers 19 h au lieu dit la Picardie. Devant les cinq éoliennes entre le ruisseau du Rocher et le lieu-dit la Picardie. Un front de feu de 1000 mètres est combattu par une quarantaine d’hommes venus des casernes de Treffieux, St Julien de Vouvantes, […]
  • Du Galop ce jeudi à la Métairie-Neuve pour une journée Prémium 10.7.2019
    Il y a du galop ce jeudi à la Métairie-Neuve. Après un succès mitigé lors de la première journée du Meeting d’été mardi, on remet cela ce jeudi 11 juillet à l’hippodrome de la Métairie-Neuve à Châteaubriant. La journée de mardi a permis d’enregistrer un montant d’enjeux PMU de 12.022.990 €, c’est à dire sur […]