Úskalím starého domu je vlhko a plesne. Čistenie plesní Martin

252 Views No Comment

Kúpili sme s manželom krásny starý dom. Vedeli sme, že budeme musieť investovať peniaze do mnohých vecí a dom rekonštruovať. Ale krása a čistota architektonických prvkov tejto budovy nás očarila a nezaťažovali sme sa dopredu problémami s rekonštrukciou. To prišlo až neskôr pri výmene okien a zateplenie domu. Od tohto okamihu nám v dome začali celkom vo veľkom vyčíňať plesne.

Kúzlo starého domu pokazili plesne

Radili sme sa so svojimi známymi, ako postupovať pri odstránení plesne a čo by mohlo byť príčinou a čo by sa dalo podniknúť. Zistili sme, že sa to má tak, že čo človek to názor. Bolo nám mnohokrát odporúčané vyskúšať rôzne stavebné úpravy. Neboli sme si ale istí, či by to pomohlo. A ísť do niečoho tak nákladného a nezvratného bez istoty úspechu sa nám nechcelo.

Príčinou vlhkosti sú tepelné mosty

Poslúchli sme ale radu manželkinho bratranca, ktorý sám mal podobný problém a vyriešil ho LSG protiplesňovým náterom. Vzali sme si kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., ktorá náter zaisťuje. Pozvali sme si ich na návštevu, aby náš problém vyhodnotili a mohli navrhnúť riešenie. Dozvedeli sme sa, že na vine je výmena okien a nekvalitné zateplenie, ktoré spôsobilo vytvorenie tepelných mostov, čo je príčina zvýšenej vnútornej vlhkosti.

Dôležité je aj vedieť správne vetrať

Sami sme tvorbe plesní napomohli tiež zlým vetraním. Používame mikroventiláciu, ktorá sa v žiadnom prípade nemohla vyrovnať jednorazovému vyvetraniu, keď sa vlhkosť zníži oveľa výraznejšie. Samotné vetranie by ale náš problém s plesňami nevyriešilo, takže sme súhlasili s aplikáciou náteru.

Nešlo o žiadny veľký zásah. Jednoducho sa odstránila pleseň, plocha sa vydezinfikovala a na toto miesto sa naniesol náter. Perfektne to funguje a plesne už sa u nás neobjavujú. Funkčnosť náteru sme si tiež overili vlhkomerom, ktorý nám ukázal markantné zníženie vlhkosti v blízkosti náteru.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Le Musée de la Résistance de Châteaubriant 17.9.2019
    Les 21 et 22 septembre 2019, le Musée de la Résistance de Châteaubriant participe à la 36e édition des Journées Européennes du Patrimoine, organisée par le Ministère de la Culture. A cette occasion, le musée est ouvert le samedi et le dimanche de 14h à 18h. L’entrée et les animations sont gratuites pour tous. Au […]
  • Abbaretz pleine nature, de nouveaux aménagements 17.9.2019
    De nouveaux aménagements sur le site d’Abbaretz pleine nature. Nathalie Mauclair, double championne du monde de trail sera présente à l’inauguration samedi 21 septembre 2019 à 11h30. Bienvenue à Abbaretz pleine nature ! Les visiteurs peuvent découvrir dès l’entrée du site les nouveaux aménagements réalisés par le Département de Loire-Atlantique qui a pour ambition d’accueillir […]
  • La location des vélos à assistance électrique simplifiée 28.8.2019
    La location des vélos à assistance électrique en libre-service à Châteaubriant est simplifiée. À partir du lundi 2 septembre, des cartes avec un forfait d’heures sont en vente à l’Office de Tourisme, ainsi qu’au guichet unique des familles. Afin de faciliter la location des VAE sur les deux stations libre-service. Celles de la gare et […]