Ako odstrániť pleseň z okolia okien a stien. Odstránenie plesní, analýza príčiny a prevencia. Čistenie plesní Dunajská Streda

273 Views No Comment

Buďme úprimní, nikto nechce žiť spoločne s plesňami a hubami vo svojom dome. Je to však problém, ktorý je ťažko ovládať. Objaví sa nečakane a šíri sa rýchlo. Niekedy aj bez toho, aby ste to vedeli. Zbaviť sa plesní môže byť náročné, predovšetkým keď nezakročíte včas alebo keď nemáte potrebné vedomosti o svojom protivníkovi.

Plesne: Malé, ale nebezpečné

Medzi najčastejšie miesta, na ktorých môžete plesne nájsť, sú okolie okien a steny. Je to preto, že sa plesne živia materiálmi bohatými na celulózu, ako je drevo a sadrokartónové dosky. Akonáhle sa vlhkosť v objekte zvýši, je možné plesniam predísť, či začnete s dôkladným a okamžitým vysušovaním plôch. Prečítajte si niekoľko tipov a nápadov, ktoré vám pomôžu odstrániť ohnisko vzniku plesní a váš dom bude čistejším a zdravším miestom k životu.

Najdôležitejšou vecou na zapamätanie je pri odstraňovaní plesní nosiť ochranný odev a vybavenie. Dlhodobé vystavenie plesniam a ich vdychovanie spôsobuje zdravotné problémy. Pri odstraňovaní plesní je nutné nosiť gumené rukavice spoločne s ochrannými okuliarmi prípadne maskou. Preto aby sa neprichádzalo do styku s plesňou a plesňovými spórami vo vzduchu. Nezabudnite, že plesňové spóry sú malé a môžu sa ľahko pohybovať vzduchom. Buďte teda opatrní pri manipulácii s plesňou kontaminovanými materiálmi.

Pleseň v kuchyni

Najlepšie ako odstrániť pleseň je však vyhľadať odbornú pomoc. Tak sa najlepšie zabráni poškodeniu vášho bytu a náklady na odstraňovanie plesní sa vyšplhajú do závratných výšok.

Správna firma by vám mala byť schopná vysvetliť príčinu vzniku plesní. Plesne odstrániť a vykonať opatrenia, ktoré zabránia opätovnému výskytu plesní. Nám sa oplatilo obrátiť sa na A SERVIS LIPKA, s.r.o., zbavte sa plesne. Plesne nám zamorili stenu v kuchyni v okolí okien. Nevedeli sme si s tým poradiť. Nastriekali sme plesne savom, ale to nevyriešilo problém na dlho. Bolo zreteľné, že steny zostávajú vlhké, a aj nám bolo jasné, že je len otázkou času, kedy sa pleseň znovu objaví. A naozaj, vôbec to netrvalo dlho.

Technici firmy nám vysvetlili, že savo a podobné prostriedky sú veľmi neúčinné, pôsobia krátkodobo a sú len na efekt. Ďalej nám povedali, že dôvod výskytu plesní v našom byte je vysoká vlhkosť spôsobená prevádzkou v kuchyni. Častým varením vzniká veľké množstvo vodných pár, ktoré na stenách kondenzujú, tie vlhnú a sú pre plesne príjemným domovom.

Účinný postup odstraňovania

Zo všetkého najskôr bolo nutné plesne odstrániť. Na to sa musí ísť opatrne, pretože zlý postup by mohol zapríčiniť ďalšie rozmnoženie plesní po miestnosti. Technici firmy našťastie dobre vedeli, že plesne je nutné odstraňovať na mokro, aby nehrozilo ich ďalšie rozširovanie. Mechanickým odstraňovaním sa zbavili plesní zo steny. Stenu pak ošetrili LSG – D dezinfekciou, čo je vysoko účinný prípravok, ktorý pôsobí dlhú dobu a spoľahlivo ničí plesne aj ich zárodky.

V ďalšom kroku technici vysali podlahu, všetko zariadenie a predmety v miestnosti a steny. Vysvetlili nám, že to robia pre to, aby zlikvidovali voľné spory. Tie nie sú vidieť a môžu byť roztrúsené rôzne po miestnosti. Aj cez to, že použili výkonný priemyselný vysávač, nemohol zabezpečiť stopercentné zlikvidovanie spor, a preto prišla ešte raz rad na LSG – D dezinfekcia. Tá sa aplikovala na všetky horizontálne plochy.

Plesní sme sa teda zbavili, ale bolo nutné podniknúť ešte niečo, aby sa plesne po určitej dobe sa zvýšenou vlhkosťou zase neobjavili. A SERVIS má k dispozícii geniálny LSG náter. Ten dokáže zabrániť vlhkosti, aby prestupovala do stien. Vlastnosti tohto náteru dokážu na ošetrenom povrchu vytvoriť vrstvu, ktorá povrch ochráni a vlhkosť do neho neprepustí. Keď sa teraz ošetrených múrov dotkneme, nie sú vôbec vlhké a plesne už o naše steny záujem nemajú.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Le Musée de la Résistance de Châteaubriant 17.9.2019
    Les 21 et 22 septembre 2019, le Musée de la Résistance de Châteaubriant participe à la 36e édition des Journées Européennes du Patrimoine, organisée par le Ministère de la Culture. A cette occasion, le musée est ouvert le samedi et le dimanche de 14h à 18h. L’entrée et les animations sont gratuites pour tous. Au […]
  • Abbaretz pleine nature, de nouveaux aménagements 17.9.2019
    De nouveaux aménagements sur le site d’Abbaretz pleine nature. Nathalie Mauclair, double championne du monde de trail sera présente à l’inauguration samedi 21 septembre 2019 à 11h30. Bienvenue à Abbaretz pleine nature ! Les visiteurs peuvent découvrir dès l’entrée du site les nouveaux aménagements réalisés par le Département de Loire-Atlantique qui a pour ambition d’accueillir […]
  • La location des vélos à assistance électrique simplifiée 28.8.2019
    La location des vélos à assistance électrique en libre-service à Châteaubriant est simplifiée. À partir du lundi 2 septembre, des cartes avec un forfait d’heures sont en vente à l’Office de Tourisme, ainsi qu’au guichet unique des familles. Afin de faciliter la location des VAE sur les deux stations libre-service. Celles de la gare et […]