Zbavte sa kondenzačnej vlhkosti, zbavíte sa tak aj plesní. Odstránenie plesní Žilina

38 Views No Comment

S príchodom zimy sa u nás v byte začali na stenách vytvárať vlhké škvrny. Po určitej dobe sa na týchto miestach začali objavovať aj plesne, ktoré sa neustále rozrastali. Skúsili sme na ne použiť antiseptikum, ale na plesne to veľmi dlho nefungovalo, rástli si pokojne ďalej.

efektívne odstrániť pleseň
Neustále som premýšľal nad tým ako odstrániť pleseň, odkiaľ sa v byte mohla vziať taká vlhkosť. Napadlo mi, že by mohlo niekde niečo pretekať, ale nebol som schopný prísť na to čo. V minulých rokoch som totiž s plesňami nikdy problém nemal. A jediný rozdiel oproti minuloročnej zime bol v tom, že som vymenil okná.

Trávim veľa času v práci, takže som ani nemal veľa priestoru na to, aby som sa plesňami zaoberal, aj z tohto dôvodu som sa rozhodol, že si objednám služby nejakej firmy, ktorá likvidáciu plesní zabezpečuje. Nakoniec som oslovil A SERVIS LIPKA, s.r.o., plesne, zabrániť ich tvorbe. Firma so mnou začala okamžite komunikovať a bola schopná ku mne vyslať niektorého z technikov na konzultáciu veľmi skoro.

 

Technik firmy u mňa nezistil žiadnu konštrukčnú závadu…

plesne, zabrániť ich tvorbe
Technik firmy u mňa nezistil žiadnu konštrukčnú závadu, ako zdroj vlhkých stien označil kondenzačnú vlhkosť. Pýtal som sa ho, ako je to možné, že vlani som s plesňami nemal problém, povedal, že je to dané tiež teplotnými rozdielmi medzi touto a minuloročnou zimou a predovšetkým nepriedušnosť nových okien. Nové okná tesnia absolútne výborne, je to až tak skvelé, až je to na škodu. Vzduch v byte nemôže cirkulovať, vlhkosť v byte zostáva a zvyšuje sa. Preto je dobré zvyknúť si na pravidelné vetranie, ideálne je urobiť prievan.

Okrem vetranie tiež značne pomáha protiplesňový náter LSG. Chráni ošetrené steny, stará sa o to, aby sa zaručilo vlhkosť. Po tom, čo mi A SERVIS odstránil zo steny plesne, som si nechal LSG náter naniesť. A musím povedať, že som spokojný na sto percent!

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Le Musée de la Résistance de Châteaubriant 17.9.2019
    Les 21 et 22 septembre 2019, le Musée de la Résistance de Châteaubriant participe à la 36e édition des Journées Européennes du Patrimoine, organisée par le Ministère de la Culture. A cette occasion, le musée est ouvert le samedi et le dimanche de 14h à 18h. L’entrée et les animations sont gratuites pour tous. Au […]
  • Abbaretz pleine nature, de nouveaux aménagements 17.9.2019
    De nouveaux aménagements sur le site d’Abbaretz pleine nature. Nathalie Mauclair, double championne du monde de trail sera présente à l’inauguration samedi 21 septembre 2019 à 11h30. Bienvenue à Abbaretz pleine nature ! Les visiteurs peuvent découvrir dès l’entrée du site les nouveaux aménagements réalisés par le Département de Loire-Atlantique qui a pour ambition d’accueillir […]
  • La location des vélos à assistance électrique simplifiée 28.8.2019
    La location des vélos à assistance électrique en libre-service à Châteaubriant est simplifiée. À partir du lundi 2 septembre, des cartes avec un forfait d’heures sont en vente à l’Office de Tourisme, ainsi qu’au guichet unique des familles. Afin de faciliter la location des VAE sur les deux stations libre-service. Celles de la gare et […]