Zbavte sa kondenzačnej vlhkosti, zbavíte sa tak aj plesní. Odstránenie plesní Žilina

37 Views No Comment

S príchodom zimy sa u nás v byte začali na stenách vytvárať vlhké škvrny. Po určitej dobe sa na týchto miestach začali objavovať aj plesne, ktoré sa neustále rozrastali. Skúsili sme na ne použiť antiseptikum, ale na plesne to veľmi dlho nefungovalo, rástli si pokojne ďalej.

efektívne odstrániť pleseň
Neustále som premýšľal nad tým ako odstrániť pleseň, odkiaľ sa v byte mohla vziať taká vlhkosť. Napadlo mi, že by mohlo niekde niečo pretekať, ale nebol som schopný prísť na to čo. V minulých rokoch som totiž s plesňami nikdy problém nemal. A jediný rozdiel oproti minuloročnej zime bol v tom, že som vymenil okná.

Trávim veľa času v práci, takže som ani nemal veľa priestoru na to, aby som sa plesňami zaoberal, aj z tohto dôvodu som sa rozhodol, že si objednám služby nejakej firmy, ktorá likvidáciu plesní zabezpečuje. Nakoniec som oslovil A SERVIS LIPKA, s.r.o., plesne, zabrániť ich tvorbe. Firma so mnou začala okamžite komunikovať a bola schopná ku mne vyslať niektorého z technikov na konzultáciu veľmi skoro.

 

Technik firmy u mňa nezistil žiadnu konštrukčnú závadu…

plesne, zabrániť ich tvorbe
Technik firmy u mňa nezistil žiadnu konštrukčnú závadu, ako zdroj vlhkých stien označil kondenzačnú vlhkosť. Pýtal som sa ho, ako je to možné, že vlani som s plesňami nemal problém, povedal, že je to dané tiež teplotnými rozdielmi medzi touto a minuloročnou zimou a predovšetkým nepriedušnosť nových okien. Nové okná tesnia absolútne výborne, je to až tak skvelé, až je to na škodu. Vzduch v byte nemôže cirkulovať, vlhkosť v byte zostáva a zvyšuje sa. Preto je dobré zvyknúť si na pravidelné vetranie, ideálne je urobiť prievan.

Okrem vetranie tiež značne pomáha protiplesňový náter LSG. Chráni ošetrené steny, stará sa o to, aby sa zaručilo vlhkosť. Po tom, čo mi A SERVIS odstránil zo steny plesne, som si nechal LSG náter naniesť. A musím povedať, že som spokojný na sto percent!

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Un dimanche de galop à Erbray 17.7.2019
    Un dimanche de galop à Erbray sur l’hippodrome des Bigodières ce dimanche 21 juillet 2019. Jacqueline de Pontbriand ex-présidente qui fut président de la société des courses Erbray-Moisdon-Nozay a passé la main.  C’est désormais Gaël de Freslon le nouveau président qui tient les rennes. Il n’est pas nouveau dans la société des courses. Il était […]
  • Un incendie sous les éoliennes d’Erbray 17.7.2019
    Près de Châteaubriant. Un incendie sous les éoliennes d’Erbray s’est déclaré vers 19 h au lieu dit la Picardie. Devant les cinq éoliennes entre le ruisseau du Rocher et le lieu-dit la Picardie. Un front de feu de 1000 mètres est combattu par une quarantaine d’hommes venus des casernes de Treffieux, St Julien de Vouvantes, […]
  • Du Galop ce jeudi à la Métairie-Neuve pour une journée Prémium 10.7.2019
    Il y a du galop ce jeudi à la Métairie-Neuve. Après un succès mitigé lors de la première journée du Meeting d’été mardi, on remet cela ce jeudi 11 juillet à l’hippodrome de la Métairie-Neuve à Châteaubriant. La journée de mardi a permis d’enregistrer un montant d’enjeux PMU de 12.022.990 €, c’est à dire sur […]