Plíseň na fasádě nese velká rizika. Snadno pronikne do našich interiérů

12 Views No Comment

Na našem autoservisu se objevila z ničeho nic plíseň. No, asi to nebylo z ničeho nic. Možná jsme si prostě jen plísně nevšimli a ona se pomalu, ale jistě rozrůstala po celé fasádě autoservisu. Rozhodli jsme se nejdřív, že si poradíme sami. Nakoupili jsme nějaké postřiky a desinfekce. Nastříkali jsme to na fasádu autoservisu, ale to pomohl jen na pár týdnů. Pak se zase plíseň objevila. Za dva měsíce byla plíseň už tak velká, že byla vidět z dálky.

Tak jsme museli sáhnout po lepší řešení. Ihned jsme pochopili, že tím prvním krokem k likvidaci plísně je Dezinfekce plísně na fasádě. Hledali jsme profesionála v oboru a tím byla úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. která měla na internetu poměrně dost pozitivních recenzí. Do firmy jsme zavolali a domluvili se s paní operátorkou na tom, že za dva dny dojedou. Tým přijel plně připraven a během několika hodin bylo po problému.

Na…

Na místo napadené plísní se aplikuje běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení se aplikuje nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Jedná se o nátěr LSG, který je odolný a účinný a nejlepší zbraní v boji s plísní. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let.

V další…

V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Nátěr nám zachránil autoservis a jeho pověst. Díky nim máme zase hezkou fasádu, která nevypadá tak, že se nám za chvíli autoservis zhroutí na hlavu. Musíme říci, že firma A SERVIS pracovala svižně, pracovníci byli moc milí a pracovití.

Vše nám vždy hezky vysvětlili a bylo znát, že mají s nátěrem hodně zkušeností. Pokud vás také trápí plíseň, tak bychom firmu určitě doporučovali, protože si myslíme, že nikdo neodkáže fasádu zachránit tak, jako oni. V dnešní době se hrozně těžko hledá firma, která je tak spolehlivá a profesionální.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Le Musée de la Résistance de Châteaubriant 17.9.2019
    Les 21 et 22 septembre 2019, le Musée de la Résistance de Châteaubriant participe à la 36e édition des Journées Européennes du Patrimoine, organisée par le Ministère de la Culture. A cette occasion, le musée est ouvert le samedi et le dimanche de 14h à 18h. L’entrée et les animations sont gratuites pour tous. Au […]
  • Abbaretz pleine nature, de nouveaux aménagements 17.9.2019
    De nouveaux aménagements sur le site d’Abbaretz pleine nature. Nathalie Mauclair, double championne du monde de trail sera présente à l’inauguration samedi 21 septembre 2019 à 11h30. Bienvenue à Abbaretz pleine nature ! Les visiteurs peuvent découvrir dès l’entrée du site les nouveaux aménagements réalisés par le Département de Loire-Atlantique qui a pour ambition d’accueillir […]
  • La location des vélos à assistance électrique simplifiée 28.8.2019
    La location des vélos à assistance électrique en libre-service à Châteaubriant est simplifiée. À partir du lundi 2 septembre, des cartes avec un forfait d’heures sont en vente à l’Office de Tourisme, ainsi qu’au guichet unique des familles. Afin de faciliter la location des VAE sur les deux stations libre-service. Celles de la gare et […]