Na našem autoservisu se objevila z ničeho nic plíseň. No, asi to nebylo z ničeho nic. Možná jsme si prostě jen plísně nevšimli a ona se pomalu, ale jistě rozrůstala po celé fasádě autoservisu. Rozhodli jsme se nejdřív, že si poradíme sami. Nakoupili jsme nějaké postřiky a desinfekce. Nastříkali jsme to na fasádu autoservisu, ale to pomohl jen na pár týdnů. Pak se zase plíseň objevila. Za dva měsíce byla plíseň už tak velká, že byla vidět z dálky.

Tak jsme museli sáhnout po lepší řešení. Ihned jsme pochopili, že tím prvním krokem k likvidaci plísně je Dezinfekce plísně na fasádě. Hledali jsme profesionála v oboru a tím byla úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. která měla na internetu poměrně dost pozitivních recenzí. Do firmy jsme zavolali a domluvili se s paní operátorkou na tom, že za dva dny dojedou. Tým přijel plně připraven a během několika hodin bylo po problému.

Na…

Na místo napadené plísní se aplikuje běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení se aplikuje nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Jedná se o nátěr LSG, který je odolný a účinný a nejlepší zbraní v boji s plísní. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let.

V další…

V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Nátěr nám zachránil autoservis a jeho pověst. Díky nim máme zase hezkou fasádu, která nevypadá tak, že se nám za chvíli autoservis zhroutí na hlavu. Musíme říci, že firma A SERVIS pracovala svižně, pracovníci byli moc milí a pracovití.

Vše nám vždy hezky vysvětlili a bylo znát, že mají s nátěrem hodně zkušeností. Pokud vás také trápí plíseň, tak bychom firmu určitě doporučovali, protože si myslíme, že nikdo neodkáže fasádu zachránit tak, jako oni. V dnešní době se hrozně těžko hledá firma, která je tak spolehlivá a profesionální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *