Profesionálové na slovo vzatí, s plísněmi zatočí jak nikdo

13 Views No Comment

Achjo. Kolikrát v životě jsem si už řekla heslo: důvěřuj, ale prověřuj. Nespočetkrát. Samozřejmě. A stejně se neponaučím a neponaučím. Vím, že mi to maminka s láskou a smíchem vtloukávala do hlavy už od školního věku. Kdy jsem se chtěla kamarádit se všemi. Což zahrnovalo i třídní grázly. Já to tak ale nebrala, měla jsem všechny spolužáky ráda. A to dělalo rodičům velké starosti. Samozřejmě, že postupem času se ze mě stal větší realista.

Ale ještě pořád se mi dějí situace, kdy vyloženě narazím. Protože má naivní dušička zase uvěřila tomu, komu neměla. Proto říkám achjo. Posledně jsem se takto spálila u výběru firmy, která se údajně měla zabývat odstraňováním plísní. Doporučila mi ji známá, tak jsem si je pozvala. A dál jsem se po nějakých detailech nepídila. A to byla chyba! Protože to byly amatéři, a ještě k tomu vrzalové. Měli jsme plíseň pouze v jednom pokoji, ale já se jí chtěla zbavit.

Kdo…

Kdo by taky chtěl soužít s takovým černým svinstvem na zdi. Omlouvám se za slovo svinstvo. Ale opravdu nevím, jak by se dalo slušně popsat takto nechutnou věc. Tato firma se dušovala tím, že plíseň odstraní tak, aby nebyla vidět. A já tomu věřila. To jsem se ale spletla. Pouze tu černou plíseň rozpatlali po zdi. Já byla tak v šoku, že jsem jim ještě zaplatila za tento „výkon“. Nejdřív se mi chtělo brečet, ale pak jsem se vzchopila. Muselo se to začít řešit. A to co nejdřív.

Protože po jejich zásahu ta zeď vypadala daleko hůř než předtím. Tentokrát poučena svou slepou důvěřivostí, jsem se jala všechny firmy podrobně prověřovat. Recenzi po recenzi, píď po pídi. Zadala jsem si  do internetového vyhledávání heslo jak se zbavit plísní. A hle! Z tohoto mého soukromého výzkumu mi vypadla jedna firma. A to A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se právě na boj s plísněmi specializuje. Ale tentokrát doopravdy.

Oni…

Oni slova spíše podkládají důkazy a svou osvědčenou prací, než jen planými řečmi. Jaké vedli zrovna ti podvodníci předtím. Společnost A SERVIS LIPKA patří v Česku k předním firmám, které se úspěšnému boji a likvidaci plísní věnuje už mnoho let. Proto jsem vybrala tu pravou společnost. Sice až na podruhé, ale díky bože za ni! Oni hned přislíbili pomoc, místo nějakých zbytečných příslibů rovnou nabídli termíny. Abych si vybrala, který mi nejvíce vyhovuje. Dokonce mi pak pracovníci vysvětlili, jak k tvoření plísní dochází. Že jsou komplexem přírodních, chemických a systémových vlivů.

Že se tomu ale dá zabránit, je však potřeba větrat. Když pracovníci přijeli, řekli, že v první řadě je třeba biologické nečistoty mechanicky odstranit. V interiérech používají kartáč, na venkovní plochy pak i vysokotlaký čisticí přístroj. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje dezinfekční přípravek. Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce, válečku nebo nástřiku. U mě zvolili váleček. Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. A půl je hotovo. A SERVIS mi pak ještě sjednotil zeď malbou. A po plísni ani památky. Tradá!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Un dimanche de galop à Erbray 17.7.2019
    Un dimanche de galop à Erbray sur l’hippodrome des Bigodières ce dimanche 21 juillet 2019. Jacqueline de Pontbriand ex-présidente qui fut président de la société des courses Erbray-Moisdon-Nozay a passé la main.  C’est désormais Gaël de Freslon le nouveau président qui tient les rennes. Il n’est pas nouveau dans la société des courses. Il était […]
  • Un incendie sous les éoliennes d’Erbray 17.7.2019
    Près de Châteaubriant. Un incendie sous les éoliennes d’Erbray s’est déclaré vers 19 h au lieu dit la Picardie. Devant les cinq éoliennes entre le ruisseau du Rocher et le lieu-dit la Picardie. Un front de feu de 1000 mètres est combattu par une quarantaine d’hommes venus des casernes de Treffieux, St Julien de Vouvantes, […]
  • Du Galop ce jeudi à la Métairie-Neuve pour une journée Prémium 10.7.2019
    Il y a du galop ce jeudi à la Métairie-Neuve. Après un succès mitigé lors de la première journée du Meeting d’été mardi, on remet cela ce jeudi 11 juillet à l’hippodrome de la Métairie-Neuve à Châteaubriant. La journée de mardi a permis d’enregistrer un montant d’enjeux PMU de 12.022.990 €, c’est à dire sur […]