Profesionálové na slovo vzatí, s plísněmi zatočí jak nikdo

13 Views No Comment

Achjo. Kolikrát v životě jsem si už řekla heslo: důvěřuj, ale prověřuj. Nespočetkrát. Samozřejmě. A stejně se neponaučím a neponaučím. Vím, že mi to maminka s láskou a smíchem vtloukávala do hlavy už od školního věku. Kdy jsem se chtěla kamarádit se všemi. Což zahrnovalo i třídní grázly. Já to tak ale nebrala, měla jsem všechny spolužáky ráda. A to dělalo rodičům velké starosti. Samozřejmě, že postupem času se ze mě stal větší realista.

Ale ještě pořád se mi dějí situace, kdy vyloženě narazím. Protože má naivní dušička zase uvěřila tomu, komu neměla. Proto říkám achjo. Posledně jsem se takto spálila u výběru firmy, která se údajně měla zabývat odstraňováním plísní. Doporučila mi ji známá, tak jsem si je pozvala. A dál jsem se po nějakých detailech nepídila. A to byla chyba! Protože to byly amatéři, a ještě k tomu vrzalové. Měli jsme plíseň pouze v jednom pokoji, ale já se jí chtěla zbavit.

Kdo…

Kdo by taky chtěl soužít s takovým černým svinstvem na zdi. Omlouvám se za slovo svinstvo. Ale opravdu nevím, jak by se dalo slušně popsat takto nechutnou věc. Tato firma se dušovala tím, že plíseň odstraní tak, aby nebyla vidět. A já tomu věřila. To jsem se ale spletla. Pouze tu černou plíseň rozpatlali po zdi. Já byla tak v šoku, že jsem jim ještě zaplatila za tento „výkon“. Nejdřív se mi chtělo brečet, ale pak jsem se vzchopila. Muselo se to začít řešit. A to co nejdřív.

Protože po jejich zásahu ta zeď vypadala daleko hůř než předtím. Tentokrát poučena svou slepou důvěřivostí, jsem se jala všechny firmy podrobně prověřovat. Recenzi po recenzi, píď po pídi. Zadala jsem si  do internetového vyhledávání heslo jak se zbavit plísní. A hle! Z tohoto mého soukromého výzkumu mi vypadla jedna firma. A to A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se právě na boj s plísněmi specializuje. Ale tentokrát doopravdy.

Oni…

Oni slova spíše podkládají důkazy a svou osvědčenou prací, než jen planými řečmi. Jaké vedli zrovna ti podvodníci předtím. Společnost A SERVIS LIPKA patří v Česku k předním firmám, které se úspěšnému boji a likvidaci plísní věnuje už mnoho let. Proto jsem vybrala tu pravou společnost. Sice až na podruhé, ale díky bože za ni! Oni hned přislíbili pomoc, místo nějakých zbytečných příslibů rovnou nabídli termíny. Abych si vybrala, který mi nejvíce vyhovuje. Dokonce mi pak pracovníci vysvětlili, jak k tvoření plísní dochází. Že jsou komplexem přírodních, chemických a systémových vlivů.

Že se tomu ale dá zabránit, je však potřeba větrat. Když pracovníci přijeli, řekli, že v první řadě je třeba biologické nečistoty mechanicky odstranit. V interiérech používají kartáč, na venkovní plochy pak i vysokotlaký čisticí přístroj. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje dezinfekční přípravek. Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce, válečku nebo nástřiku. U mě zvolili váleček. Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. A půl je hotovo. A SERVIS mi pak ještě sjednotil zeď malbou. A po plísni ani památky. Tradá!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • L’abécédaire de la séduction au Théâtre de Verre 21.9.2019
    Plaire ou L’abécédaire de la séduction le samedi 5 octobre, à 20h30, au Théâtre de Verre de Châteaubriant. Jérôme Rouger nous présente sa façon de voir les choses en matière de séduction. Durant une heure trente, il égrenne les vingt-six lettre de l’alphabet. Avec pour chacune d’elle, un commentaire, un point de vue, acide et […]
  • Le Musée de la Résistance de Châteaubriant 17.9.2019
    Les 21 et 22 septembre 2019, le Musée de la Résistance de Châteaubriant participe à la 36e édition des Journées Européennes du Patrimoine, organisée par le Ministère de la Culture. A cette occasion, le musée est ouvert le samedi et le dimanche de 14h à 18h. L’entrée et les animations sont gratuites pour tous. Au […]
  • Abbaretz pleine nature, de nouveaux aménagements 17.9.2019
    De nouveaux aménagements sur le site d’Abbaretz pleine nature. Nathalie Mauclair, double championne du monde de trail sera présente à l’inauguration samedi 21 septembre 2019 à 11h30. Bienvenue à Abbaretz pleine nature ! Les visiteurs peuvent découvrir dès l’entrée du site les nouveaux aménagements réalisés par le Département de Loire-Atlantique qui a pour ambition d’accueillir […]