Pracuji jako recepční v dámské posilovně a několik trenérek si už stěžovalo, že fasáda vypadá hrozně a mělo by se s tím něco dělat. A měly pravdu, protože už dávné neměla svou původní barvu, byla špinavá, načernalá a někde byla i plíseň. Tak jsem o tom informovala majitelku. A ta řekla, ať ji teda nechám vyčistit. Radost jsem z toho zařizování neměla, ale co jsem měl dělat. Ale nikdo z mých kamarádů ani z rodiny neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

A tam jsem konečně něco objevila. Narazila jsem na úklidovou firmu Hradec Králové čištění fasád, kterou všichni vychvalovali. Ta firma měla opravdu vynikající reference a na všech diskuzích měli vážné dobré ohlasy. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Takže když plíseň vzniká tak snadno, tak si představte, jak teprve snadno se na ní usazuje špína, prach a tak podobně. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr LSG. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout.

Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách.

Je založeno…

Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Tato firma realizuje své služby po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Je tedy vidět, že mají široké pole působnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *