Dnes je nejlepší se v čištění koberců spoléhat na rotační kotoučový stroj

8 Views No Comment

Mám raději koberce, takže když jsme se s manželem stěhovali do nového bytu, snažila jsem se je prosadit stůj co stůj, protože nesnáším chození v papučích a přes zimu je od podlahy zase zima na nohy. Kachličky bych už vůbec nesnesla, i v koupelně musíme mít alespoň po celém povrchu podlahy takovou tu pěnovou podložku. A vytírání podlah jsem taky nesnášela. Tak či tak, podlahy jsem prostě nikdy nechtěla, a tak jsme je ani neměli. Ale manžel proti nim dost protestoval, protože říkal, že jsou hrozně nepraktické na údržbu. V tom měl sice pravdu, ale když si dáte pozor, tak přece koberec jen tak zašpinit nemůžete.

Alespoň to jsem si myslela. A netrvalo to bohužel ani moc dlouho, než jsem se přesvědčila o opaku. Přišli k nám na návštěvu kamarádi a povedlo se nám na koberec vylít skotskou whisky. A by do dvojitý panák, takže ta skvrna byla velká. Snažila jsem se to vydrhnout, ale moc jsem nepořídila, skvrna byla na koberci pořád, jen byla o košilinku světlejší, ale fakt jen zanedbatelně. Manžel ani nepoznal. Že jsem to čistila. Tak hned navrhl, ať se na to vykašlu a že si na to raději někoho najmeme.

Tak…

Tak jsme hledala na internetu a dočetla jsem se, že rozhodně není dobré spoléhat se na extrakční čištění, že je mnohem lepší vyzkoušet strojové čištění koberců. Po hledání na internetu jsme narazili na firmu Koberce Praha 9, čištění, která strojové čištění koberců právě nabízela. Tak jsme je kontaktovali a domluvili se s nimi na termínu čištění a ostatních náležitostech. V den čištění si přinesli kotoučový stroj, kterým důkladně zapracovávali jejich chemii do koberce tak dlouho, dokud skvrna úplně nezmizela.

A nevyčistili jen skvrnu od alkoholu, ale samozřejmě celý koberec. Vypadal jako nový, nepoznali byste, na jakém místě byl koberec čištění, protože jejich stroj rovnoměrně pozvedl vlasy koberce. Jejich zaměstnanci byli navíc velmi milí a ochotní, takže není nic, co bychom mohli této firmě vytknout. Jsou sice o něco dražší než jiné úklidové firmy, o kterých jsme se také dočetli.

Ale…

Ale svou práci odvedli perfektně a bez nežádoucích fleků, kterým jsme se chtěli vyhnout. A když k tomu přičtu jejich přívětivost a vystupování, nemám co řešit. Jakmile naše koberce budou opět potřebovat vyčistit, na nikoho jiného se obracet nebudeme. Tady jsme spokojení na všech rovinách.

A navíc nabízí i celou řadu dalších služeb, ke kterým patří například i čištění podlah, mytí oken, čištění fasád a odstraňování plísní a graffiti. A realizují ji po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Reklama

Antigrafitový náter Bratislava

 

Odstranění graffiti Brno

 

Airport Taxi Bratislava

RSS Français
  • Les Anges Diaboliques fêtent leurs 20 ans 23.3.2019
    Au Grand-Auverné, c'est le branle-bas de combat. Les Anges Diaboliques, la troupe de théâtre fête ses 20 ans. Les vendredi 29 mars, samedi 30 mars à 20h30 et le dimanche 31 mars à 14h30, c'est à la salle de l'Asphodèle que les acteurs amateurs monteront sur les planches et présenteront au public leur joie de […]
  • L’équipe Nantes Rezé Basket se déplace à Derval 27.2.2019
    L’élite national du basket féminin rencontre les jeunes sportifs de Loire-Atlantique, mercredi 6 mars après-midi Les Déferlantes à Derval L’équipe Nantes Rezé Basket se déplace à Derval, mercredi 6 mars après-midi. Cette animation est organisée par le Département de Loire-Atlantique afin de faire se rencontrer sportives de haut niveau et amateur. Près de 200 jeunes […]
  • Le droit des femmes au château de Châteaubriant 27.2.2019
    Un peu partout sur le département de Loire-Atlantique des événements pour la journée du droit des femmes. A Châteaubriant, c'est au château, un programme riche et diversifié sur deux jours. Exposition de la robe de Françoise de Foix - Chambre dorée. Samedi 9 mars et dimanche 10 mars au Château départemental de Châteaubriant, de 10h30 […]