Dnes je nejlepší se v čištění koberců spoléhat na rotační kotoučový stroj

11 Views No Comment

Mám raději koberce, takže když jsme se s manželem stěhovali do nového bytu, snažila jsem se je prosadit stůj co stůj, protože nesnáším chození v papučích a přes zimu je od podlahy zase zima na nohy. Kachličky bych už vůbec nesnesla, i v koupelně musíme mít alespoň po celém povrchu podlahy takovou tu pěnovou podložku. A vytírání podlah jsem taky nesnášela. Tak či tak, podlahy jsem prostě nikdy nechtěla, a tak jsme je ani neměli. Ale manžel proti nim dost protestoval, protože říkal, že jsou hrozně nepraktické na údržbu. V tom měl sice pravdu, ale když si dáte pozor, tak přece koberec jen tak zašpinit nemůžete.

Alespoň to jsem si myslela. A netrvalo to bohužel ani moc dlouho, než jsem se přesvědčila o opaku. Přišli k nám na návštěvu kamarádi a povedlo se nám na koberec vylít skotskou whisky. A by do dvojitý panák, takže ta skvrna byla velká. Snažila jsem se to vydrhnout, ale moc jsem nepořídila, skvrna byla na koberci pořád, jen byla o košilinku světlejší, ale fakt jen zanedbatelně. Manžel ani nepoznal. Že jsem to čistila. Tak hned navrhl, ať se na to vykašlu a že si na to raději někoho najmeme.

Tak…

Tak jsme hledala na internetu a dočetla jsem se, že rozhodně není dobré spoléhat se na extrakční čištění, že je mnohem lepší vyzkoušet strojové čištění koberců. Po hledání na internetu jsme narazili na firmu Koberce Praha 9, čištění, která strojové čištění koberců právě nabízela. Tak jsme je kontaktovali a domluvili se s nimi na termínu čištění a ostatních náležitostech. V den čištění si přinesli kotoučový stroj, kterým důkladně zapracovávali jejich chemii do koberce tak dlouho, dokud skvrna úplně nezmizela.

A nevyčistili jen skvrnu od alkoholu, ale samozřejmě celý koberec. Vypadal jako nový, nepoznali byste, na jakém místě byl koberec čištění, protože jejich stroj rovnoměrně pozvedl vlasy koberce. Jejich zaměstnanci byli navíc velmi milí a ochotní, takže není nic, co bychom mohli této firmě vytknout. Jsou sice o něco dražší než jiné úklidové firmy, o kterých jsme se také dočetli.

Ale…

Ale svou práci odvedli perfektně a bez nežádoucích fleků, kterým jsme se chtěli vyhnout. A když k tomu přičtu jejich přívětivost a vystupování, nemám co řešit. Jakmile naše koberce budou opět potřebovat vyčistit, na nikoho jiného se obracet nebudeme. Tady jsme spokojení na všech rovinách.

A navíc nabízí i celou řadu dalších služeb, ke kterým patří například i čištění podlah, mytí oken, čištění fasád a odstraňování plísní a graffiti. A realizují ji po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Quinté + à l’hippodrome de la Métairie Neuve 16.8.2019
    Lundi 19 août à 13h50, épreuve du Quinté + à l’hippodrome de la Métairie Neuve. Aprsè la journée Prémium Trot du 5 août dernier, le meeting d’été continue au grand galop lundi 19 Août à l’hippodrome de la Métairie Neuve à Châteaubriant. C’est l’occasion du traditionnel Tiercé-Quarté-Quinté+ au Galop, à partir de 13h20. Au programme […]
  • Les Quat’fers en l’air au château de Châteaubriant 11.8.2019
    Les Quat’fers en l’air au château de Châteaubriant dimanche 11 août 2019, a 17h30. Après s’être produites à la Garenne-Lemot cette semaine, c’est le château de Châteaubriant qui reçoit Gabi Chitescu et Garance Hubert-Samson ce dimanche. Un duo de cascadeuses un peu givrées. Elles sont prêtes à tout pour gravir les plus hauts sommets. Et […]
  • A Châteaubriant les camping-cars laissent un bilan mitigé 8.8.2019
    Les camping-cars ont quitté le champ de foire de Béré. Ils laissent aux employés de la ville le soin de nettoyer pour remettre en ordre de marche le site. Ils laissent aussi aux commerçants castelbriantais un drôle de sentiment. A Châteaubriant les camping-cars laissent un bilan mitigé. Coté participation, on nous avait promis 1000 à […]