Dnes je nejlepší se v čištění koberců spoléhat na rotační kotoučový stroj

11 Views No Comment

Mám raději koberce, takže když jsme se s manželem stěhovali do nového bytu, snažila jsem se je prosadit stůj co stůj, protože nesnáším chození v papučích a přes zimu je od podlahy zase zima na nohy. Kachličky bych už vůbec nesnesla, i v koupelně musíme mít alespoň po celém povrchu podlahy takovou tu pěnovou podložku. A vytírání podlah jsem taky nesnášela. Tak či tak, podlahy jsem prostě nikdy nechtěla, a tak jsme je ani neměli. Ale manžel proti nim dost protestoval, protože říkal, že jsou hrozně nepraktické na údržbu. V tom měl sice pravdu, ale když si dáte pozor, tak přece koberec jen tak zašpinit nemůžete.

Alespoň to jsem si myslela. A netrvalo to bohužel ani moc dlouho, než jsem se přesvědčila o opaku. Přišli k nám na návštěvu kamarádi a povedlo se nám na koberec vylít skotskou whisky. A by do dvojitý panák, takže ta skvrna byla velká. Snažila jsem se to vydrhnout, ale moc jsem nepořídila, skvrna byla na koberci pořád, jen byla o košilinku světlejší, ale fakt jen zanedbatelně. Manžel ani nepoznal. Že jsem to čistila. Tak hned navrhl, ať se na to vykašlu a že si na to raději někoho najmeme.

Tak…

Tak jsme hledala na internetu a dočetla jsem se, že rozhodně není dobré spoléhat se na extrakční čištění, že je mnohem lepší vyzkoušet strojové čištění koberců. Po hledání na internetu jsme narazili na firmu Koberce Praha 9, čištění, která strojové čištění koberců právě nabízela. Tak jsme je kontaktovali a domluvili se s nimi na termínu čištění a ostatních náležitostech. V den čištění si přinesli kotoučový stroj, kterým důkladně zapracovávali jejich chemii do koberce tak dlouho, dokud skvrna úplně nezmizela.

A nevyčistili jen skvrnu od alkoholu, ale samozřejmě celý koberec. Vypadal jako nový, nepoznali byste, na jakém místě byl koberec čištění, protože jejich stroj rovnoměrně pozvedl vlasy koberce. Jejich zaměstnanci byli navíc velmi milí a ochotní, takže není nic, co bychom mohli této firmě vytknout. Jsou sice o něco dražší než jiné úklidové firmy, o kterých jsme se také dočetli.

Ale…

Ale svou práci odvedli perfektně a bez nežádoucích fleků, kterým jsme se chtěli vyhnout. A když k tomu přičtu jejich přívětivost a vystupování, nemám co řešit. Jakmile naše koberce budou opět potřebovat vyčistit, na nikoho jiného se obracet nebudeme. Tady jsme spokojení na všech rovinách.

A navíc nabízí i celou řadu dalších služeb, ke kterým patří například i čištění podlah, mytí oken, čištění fasád a odstraňování plísní a graffiti. A realizují ji po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Soviet Suprem au Festival du Menhir #2 16.6.2019
    Soviet Suprem au Festival du Menhir #2 à Saint-Aubin-des-Châteaux le samedi 13 juillet 2019. L’ARCEL est en pleine effervescence pour la deuxième édition du Festival du Menhir. John Lénine/ Sylvester Staline / Dj Croûte Chef/ Emilio Stradivarius / Cyrilik Saxo / Yougo Chavez. La gratuité sera toujours de mise pour cette grande soirée tout public.  […]
  • L’archéologie se découvre au château de Châteaubriant 13.6.2019
    L’archéologie se découvre au château de Châteaubriant lors des journées nationales de l’archéologie le samedi 15 et le dimanche 16 juin de 10h30 à 18h. Ces journées sont ouvertes à tout public avec une entrée libre et gratuite. Passionnés d’histoire ou curieux, en famille ou entre amis, voici l’occasion de découvrir les coulisses du patrimoine […]
  • Quel avenir pour l’école des Terrasses ? 12.6.2019
    Quel avenir pour l’école des Terrasses ? Jusqu’en juin 2018, l’école accueillait des élèves. La Ville de Châteaubriant vient de lancer un appel d’offres pour un projet immobilier. Le dossier consultable par tous nous propose de  » Révéler la porte historique de la ville « . Après avoir détruit les terres agricoles à la Baguais et […]