Pracuji…

Pracuji jako správkyně školní kantýny, mám na starosti objednávání potravin, údržbu budovy, a tak nějak všechno dohromady. A naše kantýn nikdy nepatřila rovna k nejkrásnějším budovám, které jste na ulici mohli vidět, ale je pravda, že ta fasáda byla už v opravdu hodně špatném stavu. Byla flekatá, místy opravdu hodně špinavá a na pár místech jsem dokonce plíseň. Takže bylo načase s tím něco udělat. Tak jsme se to s úklidovým týmem snažili vyčistit, ale neuspěli jsme. Všechny čisticí prostředky, které jsme vyzkoušeli, byly k ničemu. Tak jsme usoudili, že bude nejlepší, když si na to někoho najmeme, protože zůstat to tak prostě nemohlo. Tak jsem začala pátrat na internetu, jak ta plíseň vzniká, a jak se zbavit plísní, protože je zbytečné se o něco snažit, když neznáte příčinu. To pak nikdy není vyřešení problému. A o ty informace bych se ráda podělila. Na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

 

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. No, jak se říká, každá mince má dvě strany. Naštěstí jsme na internetu našli i řešení, jak plíseň odstranit. Jedná se o úklidovou firmu. Měli na internetu samé dobré reference. Tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Byla jsem ráda, že nám nabídli termín hnedka do týdne. Takže jsme na to nemuseli čekat hrozně dlouho. Pak přijeli k nám a pustili se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály.

 

Také…

Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence. A proto jsme si ho nechali dát i dovnitř, abychom měli jistotu, že to do budoucnu nebudeme muset řešit. Věřte mi, nestojí to za to, je lepší se o takové věci postarat dopředu. A díky nátěru máme jistotu, že vše bude v pořádku. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. A musím doporučit firmu celkově, protože odvedli skvělou práci a i zaměstnanci byli moc milí. I ceny nám přišly v pořádku. Je pravda, že jsou sice o něco vyšší, ale když přihlédneme ke kvalitě, jakou firma nabízí, tak ta cena je naprosto v pořádku. Firma své služby navíc realizuje nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Což je taky velké plus. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *