Bydlíme kousek od lesa a bohužel jsme měli zkušenost, že nám do oken nalétávali ptáci. Někteří svůj let střemhlav nepřežili nebo se zmrzačili. Proto považuji za svou povinnost na toto upozornit. Prosklenými plochami jsou nejvíce ohrožováni zejména drobnější zpěvní ptáci např. sýkory, pěnkavy, kosi, drozdi, vlaštovky, vrabci či někteří větší druhy ptactva např. strakapoudi, hrdličky, koroptve, bažanti nebo kavky. Pro jejich ochranu je vhodné vylepovat siluety dravců na všechna potenciálně nebezpečná čirá skla. No, a tak jsme je v hobby marketu nakoupili. Už jen zbývalo nakoupené samolepky s manželem a dětmi vylepit. Mytí výloh Praha

Po několika měsících jsme ale usoudili, že to byly vyhozené peníze. Zchromlých ptáčků se u nás nacházelo pořád dost. Mluvili jsme o tom s jedním známým, a ten nám teprve vysvětlil, že není jedno, jakou siluetu použijeme, protože ptáci velice dobře rozeznávají různé druhy dravců. Byli jsme poučeni a zavítali na web, kde se na takové věci specializují. Následně jsme konečně vybrali takové siluety, které mají na oknech nějaký smysl a nechali si je poslat.

mytí žaluziímytí okenní rámůspolehlivá firma na mytí oken

Doma nastala ale ještě jedna nemilá věc…

Doma nastala ale ještě jedna nemilá věc. Původní samolepky jsem nemohla dostat dolů. Po několika nepodařených pokusech jsem se rozhodla obrátit na profesionály. Na internetu jsem se nejprve dočetla , jaký vliv a význam budou mít vysokorychlostní sítě 5G s obrovskými a širokými přenosovými pásmy pro data, protože síť 5G je primárně určena pro “zasíťování” lidí, ani ne tak jejich telefonů. Následně, až jsem se otřepala s těchto informací,  našla jsem i kvalitní odkaz na Mytí výloh Praha. Ta se zabývá čištěním oken a mytím výloh. Kromě toho dokáže ze skleněných tabulí odstranit právě i zbytky polepů. Jedním z rozhodujících faktorů, proč jsem zvolila právě tuto společnost. Bylo to tím, že si firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. získala své zákazníky nejen u nás. Ale i u našich sousedů v Německu, Rakousku a Slovensku. A za dobu své profesní kariéry si vybudovali pevné postavení na trhu. Širokou základnu zákazníků, kteří se k nim rádi vracejí. Kromě toho, že čistí okna a výlohy od špíny a nečistot, dokáže také zbavit skla nechtěných plakátů nebo nálepek.

pravidelné mytí okenmytí oken v doměmytí oken v bytě

K šetrnému…

K šetrnému, ale účinnému odstraňování používají korundové žiletky. Ty mají 10 cm dlouhou plochu, tak dojde k rozložení síly na odstranění lepidel. Těmito žiletkami odstraňují také folie, bannery, ilegální reklamu či akční polepy. Navíc s nimi můžou odstranit i zbytky tmelů a silikonů, které vznikly po stavebních úpravách nebo po rekonstrukcích. Poté, co z oken odstranili naše nefunkční nálepky, je krásně umyli. Tak pěkně se mi to nikdy nepovedlo. Při mytí oken prý jejich zaměstnanci využívají metodu, kterou sami vynalezli. Jedná se o metodu takzvaného suchého leštění, kdy se pro leštění nepoužívají žádná chemická leštidla. Ale pouze stoprocentní bavlněná plena.

Postupovali tak, že nejdříve zbavili nečistot a špíny rámy oken. Následně důkladně omyli skleněné tabule. Poté, co je důkladně omyli čistým rozmývákem se saponátem, odstranili nečistoty kvalitní gumovou stěrkou. Až byla skleněná plocha úplně suchá, následovalo leštění bez použití leštidel, pouze bavlněnou plenou. Firma leštidla prý nepoužívá z toho důvodu, že na chemikálii se váže pyl a různé nečistoty. Po nějakém čase jdou vidět nevzhledné tahy a šmouhy, kterými bylo čištění prováděno. Mytí u nás dopadlo na výbornou. Mohli jsme také konečně nalepit správné dravce. A světe div se, ono to funguje!

mytí oken v kanceláříchmytí oken ve firmáchmytí oken v domácnostech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *