Sousedské spory vyřešit nemohou, ale o úklid se postarají perfektně.

6 Views No Comment

Bydlíme s rodinou kousek za Prahou, což je výborné. Připadáme si, že dýcháme čerstvější vzduch, máme to blízko do lesa a v okolí jsou i krásné historické památky. Za prací dojíždíme do Prahy. Nicméně, v průběhu posledních let se sousedské vztahy u nás v obci poněkud zhoršily. Dospělo to tak daleko, že nás sousedi začali podezřívat, že jim chodíme do lesa na dříví.

Přitom ale neměli jediný důkaz, který by naši vinu v tomto ohledu potvrzoval. Jen si všimli, že jim občas nějaký ten kmen schází. A protože závist je nesmrtelná, snažili se tento čin přišít nám. Výsledkem jejich averze vůči naší rodině byl například kyblík barvy, který nám převrhli do oken, nasměrovaných do ulice. Bohužel jsme je při činu také nechytli, ale bylo jasné, kdo za tím je.

Každopádně…

Každopádně jsme tento sousedský exces nemohli nechat bez povšimnutí. Řešili jsme to dlouho. Ale smír dosud neproběhl. Instalovali jsme si proto do ulice kamery, abychom již takovým situacím pokud možno předešli. Manželka se pokoušela vydrhnout okna od barvy, ale výsledek nebyl až tak dobrý, jak jsme předpokládali.

A přitom se na těch oknech velmi nadřela. Proto jsme brzy dospěli k názoru, že by bylo lepší, abychom si na mytí oken našli nějakou úklidovou společnost. Na internetu jsme objevili velice pěkné recenze na firmu, která, kromě jiného, zajišťuje právě i mytí oken, parapetů a žaluzií, a to dokonce i ve výškách a v jinak špatně přístupných místech.

Obrátili…

Obrátili jsme se tedy na ně s žádostí o mytí oken v celém rodinném domě. Nebyla to pro ně nijak zvlášť velká zakázka, ale byli velice ochotní nám maximálně vyjít vstříc. Domluvili jsme se na datu čištění a pokud bychom byli spokojeni s jejich prací, navázali bychom na dlouhodobou spolupráci. Odborníci divize řešící problémy s Čištění fasád přijeli přesně na čas a bez zbytečných časových ztrát začali s mytím oken.

Z venkovní strany se pěkně nadřeli. Protože skla byla přece jen docela zaneřáděná. Závěrem okna ještě impregnovali, aby se na ně tolik nechytaly nečistoty či třeba zrovna barva, kdyby si sousedi chtěli dát repete. Zpětně mohu říci, že to skutečně pomohlo. Byli jsme s jejich prací nadmíru spokojení. Byli precizní a dali si na leštění záležet. Komunikace s nimi byla výborná. Nebránilo nám nic v tom, abychom v naší spolupráci pokračovali. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Ancenis : Un marché strictement encadré jeudi 31.3.2020
    Ancenis : Un marché strictement encadré jeudi. Suite à la demande de dérogation du maire, Jean-Michel Tobie, le Préfet autorise la tenue du marché d’Ancenis-Saint-Géréon. Le marché d’Ancenis se tient donc jeudi matin dans des conditions strictement définies. Il ne s’agira que d’un marché alimentaire limité à 15 commerçants avec des étals qui ne se […]
  • Accompagner et soutenir les jeunes de la protection de l’enfance à leur majorité 31.3.2020
    Accompagner et soutenir les jeunes de la protection de l’enfance à leur majorité. Allongement de la durée des études ou des formations, difficultés à trouver un premier emploi, coût élevé des logements… Le passage à l’âge adulte connait de profondes évolutions depuis ces dernières décennies. De manière générale, les jeunes atteignent leur autonomie de plus […]
  • Les bureaux de poste ouverts en Loire-Atlantique trois jours par semaine 31.3.2020
    Les bureaux de poste ouverts en Loire-Atlantique trois jours par semaine. Les mercredis, jeudis et vendredis. La distribution du courrier  ne se fait que sur ces trois jours. Idem pour l’ouverture des guichets. Lundi, la Poste annonçait qu’elle se consacre au versement des prestations sociales, du 6 au 10 avril. La moitié des bénéficiaires de […]