Sousedské spory vyřešit nemohou, ale o úklid se postarají perfektně.

6 Views No Comment

Bydlíme s rodinou kousek za Prahou, což je výborné. Připadáme si, že dýcháme čerstvější vzduch, máme to blízko do lesa a v okolí jsou i krásné historické památky. Za prací dojíždíme do Prahy. Nicméně, v průběhu posledních let se sousedské vztahy u nás v obci poněkud zhoršily. Dospělo to tak daleko, že nás sousedi začali podezřívat, že jim chodíme do lesa na dříví.

Přitom ale neměli jediný důkaz, který by naši vinu v tomto ohledu potvrzoval. Jen si všimli, že jim občas nějaký ten kmen schází. A protože závist je nesmrtelná, snažili se tento čin přišít nám. Výsledkem jejich averze vůči naší rodině byl například kyblík barvy, který nám převrhli do oken, nasměrovaných do ulice. Bohužel jsme je při činu také nechytli, ale bylo jasné, kdo za tím je.

Každopádně…

Každopádně jsme tento sousedský exces nemohli nechat bez povšimnutí. Řešili jsme to dlouho. Ale smír dosud neproběhl. Instalovali jsme si proto do ulice kamery, abychom již takovým situacím pokud možno předešli. Manželka se pokoušela vydrhnout okna od barvy, ale výsledek nebyl až tak dobrý, jak jsme předpokládali.

A přitom se na těch oknech velmi nadřela. Proto jsme brzy dospěli k názoru, že by bylo lepší, abychom si na mytí oken našli nějakou úklidovou společnost. Na internetu jsme objevili velice pěkné recenze na firmu, která, kromě jiného, zajišťuje právě i mytí oken, parapetů a žaluzií, a to dokonce i ve výškách a v jinak špatně přístupných místech.

Obrátili…

Obrátili jsme se tedy na ně s žádostí o mytí oken v celém rodinném domě. Nebyla to pro ně nijak zvlášť velká zakázka, ale byli velice ochotní nám maximálně vyjít vstříc. Domluvili jsme se na datu čištění a pokud bychom byli spokojeni s jejich prací, navázali bychom na dlouhodobou spolupráci. Odborníci divize řešící problémy s Čištění fasád přijeli přesně na čas a bez zbytečných časových ztrát začali s mytím oken.

Z venkovní strany se pěkně nadřeli. Protože skla byla přece jen docela zaneřáděná. Závěrem okna ještě impregnovali, aby se na ně tolik nechytaly nečistoty či třeba zrovna barva, kdyby si sousedi chtěli dát repete. Zpětně mohu říci, že to skutečně pomohlo. Byli jsme s jejich prací nadmíru spokojení. Byli precizní a dali si na leštění záležet. Komunikace s nimi byla výborná. Nebránilo nám nic v tom, abychom v naší spolupráci pokračovali. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Un hommage pour ne pas oublier 21.10.2019
    Un hommage pour ne pas oublier. Ils et elles étaient tous là, ce dimanche, à la Sablière, à Châteaubriant, pour la 78e commémoration des 27 fusillés. 27 hommes, internés au camp de Choisel qui donnèrent leur vie et qui furent abattus par les nazis le 22 octobre 1941 Carine Picard-Nilès, la petite fille d’Odette Nilès, […]
  • Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant 30.9.2019
    Flaco Nuñez + Ametek de Kemet chez Moss à Châteaubriant, vendredi 4 octobre 2019. La Charrue n’est plus, vive Chez Moss. Une soirée d’inauguration qui démarre fort. Très fort. Une soirée sous le signe de l’HipHop-Cuba et de l’Afrorap togolais. Deux styles musicaux à découvrir d’urgence. Flaco Nuñez , de son vrai nom Livan Nuñez […]
  • Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant 29.9.2019
    Impérial Nicolas Touzaint à Châteaubriant sur le site de Choisel ce dimanche . La météo avait décidé de rajouter à la difficulté de la piste de cross et de cso pour les derniers tests dominicaux. Mais Nicolas Touzaint a su déjouer avec talent les pièges du cross dans le CCI3* et l’emporte avec Vendée Globe’Jac […]