Úžasne čisté okná bez šmúh

16 Views No Comment

 

Umývanie okien je podľa mňa tá najhoršia práca, ktorú mohli vymyslieť. Vždycky to odkladám čo to ide, nakoniec zatnem zuby a dám sa do toho. Asi ani nemám dobrú techniku. Nejde to síce našťastie až tak vidieť, ale zdá sa mi, že mám vždycky najhoršie okná z celého domu. Šmuhy už neberiem ako niečo negatívne, jednoducho to k mojim oknám patrí.

Môj manžel dobre pozná moju nechuť k umývaniu okien. Sám na tom nie je o mnoho lepšie. A preto ma naposledy prekvapil tým, že mi na pomoc objednal upratovaciu firmu. Chcela som vidieť, ako vlastne také správne umývanie okien prebieha, takže som dúfala, že by sa dalo s nimi dohodnúť, aby prišli popoludní, keď už som doma.

Manžel vybral firmu, umývanie okien. S umývaním okien v popoludňajších hodinách bez problémov súhlasili, hovorili, že môžu prísť v akejkoľvek dennej hodine. To sa mi veľmi páčilo, myslím, že je fajn, že takto vychádzajú v ústrety dennému programu svojim zákazníkom.

Pracovníci naozaj dorazili vo vopred dohodnutom termíne, nezdržovali sa zbytočnými rečami a pustili sa do práce. Pri práci odpovedali na moje otázky, pár som ich mala, pretože ma ich spôsob práce prekvapil. To, že okná umyli vodou a saponátom a potom ho stierali stierkou, ma samozrejme neprekvapilo. Ale nutnosť leštiť okná za sucha ma zaujala. Dozvedela som sa, že leštenie leštidlom na mokro často necháva šmuhy.

K lešteniu používali niečo ako detskú plienku z bavlny. To sa mi zdá podivné a hlavne pracné, ale keď som videla výsledok takého leštenia, musela som uznať, že to má niečo do seba. Okná vyzerali perfektne. Bolo to prvýkrát, čo som bola na naše okná hrdá a nemusela som sa ne hanbiť.

Pracovníci A SERVISU odviedli naozaj skvelú prácu. Chválim ich, kadiaľ chodím. A teším sa, až si ich na umývanie okien zase objednáme.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • Le Celebrity Apex confiné à Saint-Nazaire 27.3.2020
    Le Celebrity Apex confiné à Saint-Nazaire. Ce bateau de croisière construit par les Chantiers de l’Atlantique est depuis plusieurs semaines à quai dans le bassin de Saint-Nazaire. Depuis mardi 24 mars au soir, 7 membres d’équipage présentent des symptômes du Covid-19. À son bord, se trouve l’équipage du bateau. C’est à dire 1407 personnes, de […]
  • Covid-19 : les Départements demandent qu’Inovalys élabore des tests 26.3.2020
    Covid-19 : les Départements demandent qu’Inovalys élabore des tests. Les présidents des quatre Départements réunis au sein du laboratoire d’analyses public Inovalys ont écrit à Olivier Véran, ministre de la Santé, pour lui demander qu’Inovalys, qui dispose des équipes, des compétences et des matériels nécessaires, puisse élaborer des tests de Covid-19. « Le Département de […]
  • Châteaubriant : pas de marché ce mercredi 24.3.2020
    Châteaubriant : pas de marché ce mercredi dans les rues du centre-ville. Pas de marché de producteurs locaux samedi matin place Ernest Bréant. La mairie de Châteaubriant. n’a pas demandé de dérogation auprès de la Préfecture. Le marché de Châteaubriant est un des rares moments de vie dans la sous-préfecture de Loire-Atlantique. Chaque mercredi, marchands […]