Bývame s manželovými rodičmi v rodinnom domčeku. Vychádzame spolu dobre, svokor so svokrou sú veľmi tolerantní, do nášho spôsobu života nám nezasahujú a my sa na oplátku snažíme nijako neobmedzovať ich. Samozrejme ale medzi nami funguje spolupráca. Vždy, keď je potreba a naše časové možnosti nám to dovolia, pomáhame rodičom s rôznymi prácami, na ktoré už nestačí.Činnosť, ktorú už som úplne prevzala na seba, je umývanie okien v celom dome. Myslím, že už podobné prá

ce nie sú pre svokru bezpečné a je lepšie, keď sa o to postarám ja. Naposledy sa mi ale nakopilo veľa povinností naraz a nevedela som čo skôr. Okná som ale nejako vyriešiť musela, inak by sa do toho dala svokra sama.Dohoda s manželom bola jasná – objednáme si ľudí na umývanie okien. Počas tej doby,   kedy s nimi manželovho firma spolupracuje, sa nikdy nevyskytol žiadny problém. Manžel k nim má veľkú dôveru.

Nápad sa mi páčil, ušetrím tak veľa času. Bála som sa len, či rodičom nebude vadiť v dome prítomnosť cudzieho človeka, ale rozhodli sme sa to vyskúšať. Bohužiaľ som nemala čas, aby som bola aspoň pri umývaní našich okien, ale výsledok bol perfektný a vyzeralo to, že aj všetko ostatné je v poriadku. Manžel mal pravdu, mohli sme sa na nich naozaj spoľahnúť.

Keď som sa pýtala svokry, ako prebiehalo umývanie u nich, úplne sa rozplývala. Ďakovala, že sme im poslali niekoho tak milého, nielenže majú dokonale umyté okná, ale tiež si s nimi veľmi pekne porozprávali. Z toho som mala veľkú radosť, nabudúce je určite budeme opäť kontaktovať.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *