Patríte k veľkým milovníkom kávy, mali by ste si však strážiť, koľko jej konzumujete. Pretože ako hovorí príslovie všetkého veľa škodí, tak pri káve to rozhodne platí. Káva ráno na prebudenie, potom jedna v práci a potom ešte jedna doma, aby ste prežili do večera, než pôjdete do postele. To je ešte znesiteľné, ale väčšie množstvo rozhodne nie je vhodné. Väčšie množstvo už vám totiž môže začať spôsobovať vážne problémy. Odporúčaná denná dávka kávy je 200 – 300 mg denne, čo zodpovedá 2 až 3 šálkam kávy.

Viac ako 500 až 600 mg kávy denne (štyri až sedem šálok kávy) môže spôsobovať nepokoj, úzkosť, podráždenosť, svalové napätie a kŕče, nespavosť, bolesti hlavy, nevoľnosť, hnačka alebo iné zažívacie problémy a abnormálny srdcový rytmus. Kofeín zvyšuje vylučovanie vápnika, tak nie je vhodný pre tých, ktorí trpia osteoporózou. Títo chorí by kávu mali piť len v minimálnom množstve. Ale aby sme nezostali len u negatív, pitie kávy má aj svoje pozitíva, ak dodržíte onú vhodnú mieru. Káva funguje aj ako výrazný antioxidant v boji proti voľným radikálom. Pitie kávy je prevenciou pred Parkinsonovou chorobou, diabetom II. typu, Alzheimerovou chorobou.

Preto sa kávy určite nezriekajte, len jej do seba nelejte liter denne. Potom škodí, nie prospieva. A čomu ešte káva neprospieva? Keď sa vám podarí vyliať ju na koberec. Pretože káva sa naozaj zle čistí. Ale ako sa hovorí, nemá cenu plakať nad rozliatym mliekom. Vyriešite to rýchlo a jednoducho a bez zbytočných starostí keď si objednáte firmu. Existujú rôzne spoločnosti na čistenie kobercov a umývanie dlažby. Dokážu z koberca vyčistiť akúkoľvek špinu. Potom bude váš koberec opäť ako nový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *