Aneb prázdninové překvapení

5 Views No Comment

V naší škole, kde pracuji jako školník, jsme se rozhodli, že bychom některé učebny mohli trochu renovovat. Neměli jsem v plánu měnit úplně všechno, například vymalovat zdi nebylo potřeba a ani nebylo potřeba měnit podlahy. Největším trnem v oku těch starších učeben byl nábytek. A tak jsme se rozhodli, že tyto učebny přes léto trošku zmodernizujeme a pořídíme do nich novější nábytek. Všichni víme, že prostředí dělá svoje, takže by to mohlo třeba i studenty nějak pozitivně ovlivnit. Bohužel, když jsem se do tohoto našeho úkolu pustili naplno.

Tak nás čekalo nepříjemné překvapení v podobě velmi znečištěných podlah v několika učebnách. Podlahy byly znečištěné hlavně pod nábytkem, který nebyl delší dobu přesouvám a také pod stoly, které byly napevno přišroubované k podlaze. Ani se nedalo identifikovat, o jakou špínu se jednalo, vypadalo to jako směs všeho možného. Od vylitého pití po nějaké zbytky svačin, které. Vzhledem k tomu, že na ně mop paní uklizečky nedosáhl, vytvořily takovou „zajímavou“ směsici.

Povolali…

Povolali jsme tedy paní uklizečku, ale když jsme viděli, že boj s špínou se jí nedaří vyhrát, rozhodli jsme se obrátit na nějakou úklidovou firmu. Já sám jsem s žádnou úklidovou firmou neměl žádné zkušenosti. Ale naše paní uklizečka říkala, že někde zaslechla, že existuje Umývaní betonových podlah Praha. Bohužel znala jen to jméno, nic víc, tak jsme název zadali do vyhledávače a byli jsme až překvapeni. Kolik referencí a dobrý recenzí na tuto firmu všude bylo!

My sami jsme chtěli „jen“ uklidit podlahy, ale viděli jsme, že zde jsou i skvělé reference na úklid oken, koberců, čištění plísní atd. Po přečtení těchto recenzí jsem bez váhání zvedl telefon a doufal, že všechno se nějak do konce prázdnin zvládne domluvit a uklidit. Byl jsem velice mile překvapen, paní na telefonu byla velice milá a vstřícná, popsal jsem jí vše. Co je potřeba uklidit a jaký rozsah úklidu se bude jednat a hned druhý den mi poslala na mail návrh a předběžná nacenění zakázky. Musím říct, že jsem toho v životě zařizoval už mnoho, ale nikdy jsem se nesetkal tak s rychlým jednáním.

O…

O samotném úklidu ani nemluvě, bylo vidět, že to jsou skuteční profesionálové na svém místě. Od pohledu bylo vidět, že vědí, co dělají, špína pod jejich rukama utíkala skoro sama a za pár hodin jsme měli krásně uklizené třídy a po tom. Co jsme do nich dali ještě nový nábytek, tak to chvílemi vypadalo, jako kdybyhcom snad byli v nějaké úplně nové škole. Chtěl bych opravdu vyzdvihnout zejména vstřícnost při jednání a rychlost, jakou jsme se s úklidovou firmou domluvili. Moje strachy, že se to do konce prázdnin nestihne byly úplně neopodstatněné, zbyly nám ještě 3 týdny. Pokud budeme ve škole v budoucnu potřebovat zařídit něco ohledně úklidu, rozhodně se na firmu obrátím znovu. Práce, kterou odvedli, byla opravdu skvělá.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

RSS Français
  • La Nuit de l’Erdre plus incertaine que jamais 6.4.2020
    La tenue du festival la Nuit de l’Erdre plus incertaine que jamais. Le festival qui doit accueillir Yannick Noah, Angèle ou Maitre Gimms, n’est pas sûr de la tenue de l’évènement.Chaque année le Port Mulon à Nort-sur-Erdre voit affluer des dizaines de milliers de festivaliers. La 22e édition de la Nuit de l’Erdre qui se […]
  • Covid-19 : Vente adaptée des billets de train 6.4.2020
    Covid-19 : Vente adaptée des billets de train.Maison de la mobilité de Châteaubriant. Pour des raisons sanitaires, la maison de la mobilité à la gare de Châteaubriant adapte ses modalités de vente des billets de train.  A compter du mardi 7 avril, le guichet sera accessible uniquement  à la demande. Ainsi sur appel téléphonique préalable […]
  • Nantes : une cellule d’écoute lors du confinement 4.4.2020
    Nantes : une cellule d’écoute lors du confinement. La ville de Nantes propose aux  Nantais un service gratuit de soutien psychologique. Les habitants peuvent dès ce samedi 4 avril contacter des professionnels de santé de la ville de Nantes. Une adresse mail ecoute.confinement@mairie-nantes.fr est à leur disposition. Dans ce contexte particulier de confinement, des personnes […]